• Naujienos
 • Įvyko konferencija „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai rudens pradžią pasitiko Kauno personalo vadovų klubo metine konferencija „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“, kuri vyko SMK Aukštosios mokyklos Kauno filialo konferencijų salėje. Rugsėjo 8 dieną vykusi konferencija skirta personalo profesionalams, siekiantiems tvaraus organizacijos ir asmeninio augimo.

  Į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Kauno personalo vadovų klubo jau šeštus metus iš eilės organizuojamą renginį susirinko 120 Kauno rūmų bei KPPAR veikiančio Kauno personalo vadovų klubo narių. Sveikinimo kalba konferenciją atidarė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė. Į konferenciją susirinkusius personalo atstovus taip pat sveikino Inga Bilinskienė, SMK Aukštosios mokyklos Kauno filialo vadovė.

  Visuomet didelio personalų srities specialistų dėmesio sulaukiančios konferencijos pranešėjai – žinomi savo srities profesionalai ir praktikai. Šiųmetėje konferencijoje „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“ pranešimus skaitė net 8 lektoriai, ją moderavo Eglė Makselytė, VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ vadovė.

  Pirmąją konferencijos „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“ dalį pranešimu „Personalo srities tendencijos: technologijos „kartu su“ ar „prieš“ žmogiškumą?“ pradėjusi Agnė Jonaitytė-Karalienė, AB „Swedbank“ Personalo ir infrastruktūros vadovė, pristatė HR roles, kurios gali būti automatizuotos, kokių įgūdžių darbuotojams reikės 2030 metais?. AB „Swedbank“ Personalo ir infrastruktūros vadovės Agnės Jonaitytės-Karalienės pranešimą rasite šioje nuorodoje: „Personalo srities tendencijos: technologijos „kartu su“ ar „prieš“ žmogiškumą?“

  Kaip padaryti proveržį sukuriant pasitikėjimo, įsitraukimo ir pokyčių kultūrą įžvalgomis su konferencijos dalyviais dalinosi organizacijų vystymo konsultantė Gražina Mongirdienė. Lektorė savo pranešime pristatė organizacijų vystymo metodologiją (ACTION SCIENCE), kuri buvo sukurta Harvardo universitete prof. Chris Argyris ir jo bendradarbių išsamių 50 metų mokslinių tyrimų pagrindu. Action science – metateorija. Ji grįsta metodų sistema, kuri gerina komandinio darbo įgūdžius bei padeda pasiekti tvarų individo ir organizacijos efektyvumą, padidinat pelną iki keleto kartų. Organizacijų vystymo konsultantės Gražinos Mongirdienės pranešimą rasite šioje nuorodoje: Kaip padaryti proveržį sukuriant pasitikėjimo, įsitraukimo ir pokyčių kultūrą (Harvardo universiteto (know-how).

  Dr. Živilė Stankevičiūtė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Žmonių išteklių vadybos krypties studijų programos profesorė konferencijos „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“ dalyviams skaitė pranešimą tema „Darbuotojų atsparumas: mitai ir faktai“. Lektorė atkreipė dėmesį, jog atsparumas – vienas iš esminių resursų, padedantis darbuotojams nuolat kintančioje darbo aplinkoje. Tad kaip ugdyti darbuotojų atsparumą – Dr. Živilės Stankevičiūtės pranešime, kurį rasite šioje nuorodoje:  „Darbuotojų atsparumas: mitai ir faktai“.

  Tema „Darnaus valdymo įtaka karjerai“: darnaus valdymo pagrindiniais aspektais, įžvalgomis apie darnią lyderystę Be1 Nacionalinėje futbolo akademijoje ir savo darbo patirtimi grįstais patyrimais dalinosi Andrius Markevičius, VšĮ Kauno futbolo akademija steigėjas, direktorius. Andrius Markevičius pranešimą rasite šioje nuorodoje: „Darnaus valdymo įtaka karjerai“.

  Pirmąją konferencijos dalį užbaigė UAB „Veiklos valdymo sprendimai“ direktorė Vilma Šimaitienė pranešimu „Personalo vadovo vidinė darna: kaip ją išlaikyti, kad neperdegtum ir turėtum resursų savo ir organizacijos tikslams pasiekti?“. 

  Vilmos Šimaitienės pranešimo prezentaciją rasite nuorodoje: „Personalo vadovo vidinė darna: kaip ją išlaikyti, kad neperdegtum ir turėtum resursų savo ir organizacijos tikslams pasiekti?“.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno personalo vadovų klubo organizuojamos metinės konferencijos „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“ antroji dalis buvo sudaryta iš dviejų dalių: pranešimų ir panelinės diskusijos.

  Antrąją personalų vadovams skirtą konferencijos dalį savo pranešimu „Kodėl mes nesusikalbame komandose?“ pradėjo marketingo specialistas, organizacijų konsultantas, aukštųjų mokyklų studijų programų vadovas Saulius Kromalcas. Pranešimą rasite šioje nuorodoje: „Kodėl mes nesusikalbame komandose?“.

  Pranešėja Giedrė Žigavičiūtė, tinklo „Topo Centras“ Personalo vadovė kalbėjo tema „Darbuotojų pamainumas tvariai organizacijai“.  Tinklo „Topo Centras“ Personalo vadovė  išsamiai pristatė personalo pamainumo tikslą ir jo privalumus įmonei: „Tai padeda užtikrinti, jog įmonėje būtų paruošti reikiamos kompetencijos darbuotojai, užtikrinantys įmonės veiklos tęstinumą. Pagal šią programą ruošiami darbuotojai, kurie prireikus galėtų pakeisti įmonės veiklos tęstinumui svarbių pareigybių darbuotojus, kuriuos paruošti, apmokyti ilgai užtrunka, kurie sunkiai surandami darbo rinkoje dėl veiklos specifiškumo, reikalingos patirties. Pamainumas vertinamas ir kaip dar viena galimybė darbuotojams augti bei tobulėti, stiprinant profesines bei kitas reikalingas kompetencijas“, – pranešimo metu dalinosi informatyviomis įžvalgomis Giedrė Žigavičiūtė. Visą pranešimo prezentaciją rasite nuorodoje: „Darbuotojų pamainumas tvariai organizacijai“.

  Apie svarbiausius verslo tvarumo aspektus: kodėl tai svarbu dabar? Kelias tvarumo link ir kas tai yra tvarumo branda? Pristatė Audronė Alijošiutė – Paulauskienė,  AB „Novaturas“  tvarumo vadovė. Lektorė savo pranešime atkreipė dėmesį į statistiką – pristatė Spinter, 2021 LBA atlikto tyrimo duomenis, kurie skelbia, jog 6 iš 10 – renkantis naują darbovietę būtų svarbu, kad sektorius, kuriame veikia įmonė, būtų draugiškas aplinkai, 7 iš 10 – renkantis naują darbovietę svarbu, jog įmonei, kurioje galimai dirbs, yra svarbios „žaliosios“ vertybės. Visą pranešimą rasite nuorodoje: „Svarbiausieji verslo tvarumo aspektai: kodėl tai svarbu dabar“.

  Konferencijos pabaigos akcentas – panelinė diskusija su verslo organizacijų vadovais apie personalo vadovo/specialisto kuriamą pridėtinę vertę. Panelinėje diskusijoje, kurią moderavo Eglė Makselytė, VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ vadovė, dalyvavo UAB „Aconitum“ generalinė direktorė dr. Rima Balanaškienė, organizacijų vystymo konsultantė Gražina Mongirdienė, UAB „REVISION LT“ direktorius Grantas Pažėra, Žilvinas Akelis įmonės „Gi Group Lithuania“ vadovas ir Vaidas Mugauskas, įmonės Energetikų mokymo centro vadovas.

  „Nepastebimai greitai prabėgo laikas konferencijoje „Kolibris 2023: tvaraus personalo vadovo DNR“, kuri sudomino didelį personalo profesionalų būrį, tuo labai džiaugiamės. Dėkojame visiems susirinkusiems: lektoriams – už įdomius ir informatyvius pranešimus, panelinėje diskusijoje dalyvavusiems organizacijų vadovams, dalyviams – už aktyvias diskusijas ir klausimus, rėmėjams –  UAB „Allive Europe“, „ibis Styles Kauno Centras“. Sakome „Ačiū“ konferencijos moderatorei Eglei Makselytei, VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ vadovei. Dėkojame už jaukų priėmimą SMK Aukštosios mokyklos Kauno filialui ir jo vadovei Ingai Bilinskienei. Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su šia aukštąja mokykla tiek profesinių, tiek socialinių kompetencijų ugdyme. Kauno personalo vadovų klubo vardu dėkoju už įvairiapusišką pagalbą organizuojant šią konferenciją“, – baigiamojoje kalboje dėkojo visiems Kauno personalo vadovų klubo pirmininkė Irma Kaminskienė.

   

   

Skip to content