• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų 2023 metų svarbiausių įvykių apžvalga

  2023-ieji Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams – sėkmingo augimo ir plėtros metai

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) – tai didžiausia Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenę telkianti ir paslaugas verslui plėtojanti organizacija, kuri atstovauja bendriesiems verslo interesams ir juos gina, teikia paslaugas ir vykdo projektinę veiklą. Tai vienintelė verslo organizacija Lietuvoje, kuriai patikėtos valstybės deleguotos funkcijos.

  Per pastarąją kadenciją Kauno rūmai augo ir stiprėjo, padvigubėjo narių skaičius, padidėjo rūmų pripažinimas bei žinomumas. Naujus 2024-uosius metus Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pasitinka 902 narių bendruomenėje, kuri vienija beveik 53 000 šių įmonių darbuotojų.

  Kauno PPAR gali didžiuotis ne tik augančiu narių skaičiumi, tačiau ir sėkmingai vykdoma plėtra, orientuota į regionus. Kauno rūmai stiprindami verslo bendruomenes regionuose, siekia, kad Rūmų paslaugos būtų arčiau verslų. Tikimasi, kad plėtra leis geriau atliepti verslininkų poreikius regionuose – kuo bendruomenė labiau susitelkusi ir vieninga, tuo jos balsas ir nuomonė yra labiau girdimi ir valstybės bei valdžios institucijose. Be jau sėkmingai ne vienus metus veikiančių trijų KPPAR filialų: Jonavoje, Marijampolėje, Kėdainiuose ir trijų atstovybių: Šakiuose, Prienuose, Vilkaviškyje, 2022 metais duris atvėrė Kaišiadorių atstovybė, o 2023 metų lapkričio 22 dieną buvo įsteigta atstovybė Raseiniuose.

  Rūmų atstovavimas verslo interesams 2023-aisiais

  Verslą vienijanti ir 2025 metais veiklos šimtmetį minėsianti organizacija, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, teikia aktualias pozicijas dėl verslo sąlygų gerinimo, nuolat siekia konstruktyvaus dialogo tarp verslo ir valdžios atstovų. Atsižvelgdami į ekonomikos tendencijas ir girdėdami verslo bendruomenės problemas, nuolat organizuoja diskusijas aktualiomis temomis. 2023-iaisias vyko verslo bendruomenės atstovų susitikimai su Lietuvos Respublikos Seimo nariais, Susisiekimo ministrais, Energetikos, Ekonomikos, Finansų, Švietimo, Aplinkos viceministrais, Žemės ūkio ministerijos atstovais, Lietuvos banko valdybos pirmininku, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Migracijos departamento vadovais, ESO, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atstovais. Kauno PPA rūmų atstovai dalyvavo Seimo komitetų posėdžiuose. Nuolat vyksta bendradarbiavimas su savivaldybių merais bei veikia Verslo tarybos, kur sprendžiami verslui aktualūs klausimai savivaldos lygmenyje. 2023 metais Kauno rūmų Atstovavimo skyrius organizavo 51 įvairaus formato verslo atstovavimui skirtą renginį Lietuvoje.

  2023 metų lapkričio 14 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariai lankėsi Briuselyje, Europos Parlamente, kur vyko Eurochambres organizuojamas renginys „Europos verslo įmonių Parlamentas 2023“. Didžiojoje Parlamento salėje, neeilinio posėdžio metu, Kauno rūmų tarybos nariai atstovavo verslo bendriesiems interesams, dalyvavo visos Europos įmonių vadovų diskusijose, balsavo klausimais, kuriuos svarsto Parlamento nariai. Svarbu pabrėžti, kad visų Europos šalių verslui, taip pat, kaip ir verslams Lietuvoje, kelia nerimą darbo jėgos trūkumas, įgūdžių svarba darbo rinkoje, migracija, aukštos energetikos kainos. Matoma, koks svarbus Europos Parlamento priimamų sprendimų, Reglamentų ir Direktyvų vaidmuo verslo įmonių veiklos aplinkai. Lietuvos delegacijos vizito Briuselyje metu vyko susitikimai su Lietuvos europarlamentarais Rasa Juknevičiene, Juozu Oleku, Petru Auštrevičiumi bei Andriumi Kubiliumi. Su mūsų europarlamentarais diskutavome bei ieškojome sprendimų verslui aktualiais klausimais.

  (Plačiau skaitykite: https://chamber.lt/naujienos/rumu-naujienos/eurochambres-renginyje-europos-parlamentas-imonems-briuselyje-delegacija-is-lietuvos/)

  2023 metais Kauno PPA rūmų organizuojamų konferencijų ir renginių aktualumą rodo rekordiniai susidomėjusių dalyvių skaičiai

  2023-iaisiais Kauno rūmai organizavo jau tradicija tapusias, ir viso beveik  2000 specialistų pritraukusias konferencijas: „Formulė: versli ir laiminga. Taip ar ne dirbtiniam intelektui?“, eksportuotojams – „Eksporto kodas 2023: Drąsiai / Kryptingai / Tvariai“, finansų srities specialistams„Finansai 2023. Augti kartu su iššūkiais ir dalintis“, statybininkams skirta „Gervė 2023“, personalo specialistams skirta – „KOLIBRIS 2023: Tvaraus personalo vadovo DNR“, „Jonava rytoj: verslo poreikiai ir  žmogiškieji resursai“, „Kėdainių verslumo identitetas“, „Sūduva 2023: Geopolitinių lūžių įtaka regionų ekonomikai“ ir kt.

  Kauno PPA rūmuose nuolat vyksta įvairūs verslo bendruomenei skirti renginiai tokie kaip: Verslo pusryčiai, Penktadienio kontaktų rytas, Vadovo diena, Nario naujoko diena, Rūmų bendruomenės klubas ir kiti. Iš viso praėjusiais metais buvo suorganizuota apie 400 renginių, kuriuose dalyvavo daugiau nei 10 000 dalyvių.

  Verslo bendruomenės nariams suteikiamos galimybės ugdyti kompetencijas seminaruose ir Rūmuose veikiančių klubų veikloje, tęsiamas mokymų ciklas – Vadovų lyderystės akademija. Šioje programoje vadovai gali stiprinti savo kompetencijas įvairiose veiklos srityse. Kauno rūmai taip pat yra ir patikimi partneriai kompetencijų vertinime, bendradarbiauja vykdydami įvairias veiklas su universitetais, kolegijomis bei visomis profesinėmis mokyklomis, esančiomis mūsų regione.

  2023 metai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmams buvo itin aktyvūs ir tarptautinių ryšių srityje

  – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai dalyvavo net penkiose tarptautinėse verslo misijose: Vokietijoje, Švedijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Omane, Indonezijoje bei suplanuota Pietų Korėja – į pastarąją grupė verslininkų išvyksta jau kitą savaitę. Taip pat dalyvavo trejose pasaulinėse parodose – interjero, dovanų ir gyvenimo būdo parodoje „Ambiente“  (Vokietijoje), kosmetikos ir grožio parodoje „Cosmoprof“ (Italijoje), natūralių organinių gaminių parodoje „Natural and Organic Products Europe“ (Jungtinėje Karalystėje).

  – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų laimėto projekto „Naujos galimybės LT“ dėka net daugiau nei 70 įmonių, Rūmų narių, gavo dalinį finansavimą eksporto plėtrai – dalyvavimui minėtose parodose ir verslo misijose.

  – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos įsteigta dvišalė Jungtinių Arabų Emyratų – Lietuvos verslo taryba. Verslo tarybos steigimo sutartis su Jungtinių Arabų Emyratų rūmų federacija pasirašyta šių metų gegužės mėnesį, KPPAR organizuotos verslo misijos metu. Tarybos veiklos koordinavimas perduotas Kauno rūmams.

  (Plačiau skaitykite: https://chamber.lt/naujienos/rumu-naujienos/sardzoje-jae-pasirasyta-lietuvos-jae-verslo-tarybos-isteigimo-sutartis-tarp-rumu/ )

  2023 metų birželio 22 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kvietė verslo bendruomenę į strateginę sesiją, kurioje ruošėsi itin atsakingam renginiui – 2024 m. vyksiančiai generalinei asamblėjai

  „Keičiasi laikmetis, aplinka – todėl labai svarbu pasidalinti įžvalgomis bei suformuoti teisingus lūkesčius. Verslo bendruomenės atstovų mintys, idėjos yra itin reikšmingos planuojant Rūmų veiklą, įgyvendinant misiją, viziją ir siekiant geresnio veiklos efektyvumo bei didesnės pridėtinės vertės kūrimo verslui. Rūmų narių forumo tikslas – išgirsti narių lūkesčius ir įtraukti juos į rūmų iniciatyvas“, – kiekvieno nario svarbą akcentuodamas, savo įžvalgomis dalinosi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  „Remiantis verslo bendruomenės narių išsakytomis mintimis bei pastebėjimais, generalinės asamblėjos metu bus sprendžiama dėl strateginių krypčių bei veiklos plano ateinančiai kadencijai, todėl Kauno PPAR labai svarbi kiekviena įmonė ir joje dirbantys žmonės. Žvelgiant į artimiausią ketverių metų kadenciją, labai svarbu išlaikyti pradėtų darbų bei Rūmų augimo tęstinumą ir bendruomenės stiprinimą. Rūmai ir toliau kryptingai dirbs, kad augtų KPPAR bendruomenės narių kompetencija, skatins dalintis, kad kuo daugiau kiekvienas prisidėtų prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų klestėjimo. Labai svarbus kiekvieno nario tiesioginis įsitraukimas į rūmų veiklas, nuo to priklauso ne tik asmeninė sėkmė, bet ir visų Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių gerovė“,- kalbėjo Kauno PPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dėkoja visiems bendražygiams, taip pat kiekvienam asmeniškai už palaikymą ir pasitikėjimą. Visiems, kurie šiais, sudėtingais metais, įsiklausė į verslo bendruomenės iškeltas problemas ir stengėsi padėti verslui išlikti konkurencingu. Labai vertiname Seimo narių ir Vyriausybės palaikymą ir konstruktyvų bendradarbiavimą.

  Nuoširdžias padėkas Kauno rūmai išreiškia savivaldybių merams bei administracijoms už glaudų bendradarbiavimą, už KPPAR filialų ir atstovybių iniciatyvų, kurti dar patrauklesnę aplinką vietos verslui, palaikymą, už įsiklausymą į verslo bendruomenės problemas ir pagalbą jas sprendžiant.

  Kauno PPA rūmai dėkoja universitetų rektoriams už nuolatinę verslo ir mokslo bendrystę.

  Džiugu, jog Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenė turi kuo didžiuotis ir pasidžiaugti. Drąsiai galime teigti, kad Rūmai – tai didžiausia, darni ir stipri regiono verslo bendruomenė Lietuvoje. Tai bendruomenė, kuri neša socialiai atsakingo ir tvaraus verslo žinią. Tai bendruomenė, kurios pasiekimai vis labiau matomi ir vertinami. Tai aukštus verslo etikos standartus puoselėjanti aplinka.

   

  Dėkojame kiekvienam nariui už jo indėlį ir linkime, kad būdami bendruomenės nariais, atskleistumėte savo stiprybes ir pasitelktumėte jas kuriant verslo, krašto ir visos Lietuvos gerovę.

  Būkime kartu ir naujaisiais 2024-aisiais metais!

Skip to content