• Naujienos
 • Kauno finansininkų metinė konferencija: kaip augti kartu su iššūkiais ir dalintis?

  Didžiausioje Kauno regiono finansų srities konferencijoje „Finansai 2023. Augti kartu su iššūkiais ir dalintis“, kurią jau penktą kartą organizavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) kartu su juose veikiančiu Kauno finansininkų klubu (KFK) – daugiau nei 200 dalyvių, aktualūs finansų specialistų pranešimai ir aktyvios diskusijos.

  Finansų konferencija, į kurią susirinko gausus Kauno regiono verslo atstovų būrys, siekiama padėti rasti atsakymus, kaip dabartinėje ekonomikos situacijoje verslui išgyventi, dalintis naujausia ekonomikos informacija ir finansų valdymo aktualijomis su organizacijų vadovais ir finansų specialistais. Taip pat siekiama diskutuoti bei akcentuoti tai, kas galėtų palengvinti sprendimų priėmimą šiuo daugeliui neramiu neapibrėžtos ekonomikos laikotarpiu ir kaip įmonėms išlaikyti augimą, nepaisant laikmečio iššūkių, o tuo pačiu ir dalintis.

  Šių metų finansininkų konferenciją moderavo akademinės ir verslo bendruomenių atstovai – KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto profesorius dr. Rytis Krušinskas kartu su Kauno PPA rūmų viceprezidente, KFK valdybos nare, finansų valdymo centro UAB „Aurita“ direktore Vaida Butkuviene. Šiam moderatorių duetui konferencijos „vairas“ patikėtas neatsitiktinai – taip buvo akcentuojama verslo ir mokslo sinergijos svarba.

  „Žinant, kaip šiandien trūksta šios srities darbuotojų. Ši sinergija įkvėpė iniciatyvos „Mokslas, Valstybė ir Verslas“ atsiradimą. Mokslo indėlis yra didžiulis, ruošiant finansų srities specialistus verslui. Dėkojame mokymo įstaigoms ir jų pedagogams“, – sveikindama visus susirinkusius, dėkojo konferenciją pradėjusi UAB „Aurita“ direktorė Vaida Butkuvienė.

  Į kasmetinę, didelio finansų specialistų susidomėjimo sulaukiančią konferenciją, kuri vyko verslo centre „Kauno dokas“, dalyvius, lektorius, svečius atvyko pasveikinti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius. „Sudėtingas laikotarpis karo fone tęsiasi: iššūkių viršūnėje 2023 metais išlieka infliacija ir geopolitinės įtampos. COVID-19 pandemijos nulemtas netikrumas ir įvairių paslaugų ribojimai paskatino įpročių pokyčius. Kalbos apie recesiją, finansų sistemos patiriami iššūkiai, palūkanų normų augimas – įmones, o taip pat ir dažną iš mūsų, skatina kelti klausimus dėl finansų: kaip šiuo metu elgtis su pajamomis, finansiniais įsipareigojimais, santaupomis? Verslo finansų valdymas reikalauja profesionalumo, išminties, gebėjimų įžvelgti, kas bus ateityje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad sparčiai augantis verslas pasiekia brandą ir suvokia, kad verslo kuriama verte svarbu dalintis su visuomene – pastarųjų metų patirtis parodė, kad augti ir dalintis gebame“, – motyvuojančiai kreipėsi į verslo bendruomenę KPPAR prezidentas Z. Dargevičius.

  Šių metų pradžioje antrai trejų metų kadencijai išrinktas Kauno finansininkų klubo vadovas Mindaugas Bičkauskas, Medicinos banko Vilniaus filialo direktorius, sveikindamas visus atvykusius į kasmetinę konferenciją, plačiau pristatė Kauno finansininkų klubą, jo veiklas bei įteikė vienkartines 300 Eur stipendijas trims studentėms. „Organizuodami Kauno finansininkų klubo konferenciją čia, Kaune, siekiame ne tik pristatyti finansų rinkų naujienas, aktualijas, bet ir kiek kitu kampu parodyti finansininko, kaip neatsiejamo verslo dalyvio, iššūkius. Kauno finansininkų klubui šiemet sukanka 13 metų. Klubo veikla išties turininga: dalinamės patirtimis, kviečiame įvairius įdomius ir naudingus pranešėjus, aplankom savo kolegas ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje ar Anglijoje. Tačiau kasmet siekiame vis didesnio bendradarbiavimo su valstybinėmis įstaigomis, teigdami jiems pasiūlymus, komentarus. Nors  diskusijos būna karštos, tačiau jos abipusiai visada laukiamos. Ne išimtis ir šių metų konferencijos tema. 2022, 2021 metų konferencijos buvo karštos savo geopolitiniu neapibrėžtumu, naujuoju post covidiniu pasauliu. Bet šį kartą, patys sau sakome – reikia augti, augti tvariai, ramiai, prisitaikant prie iššūkių. Augti ir dalintis, dalinantis savo žiniomis, pasiekimais, rezultatais. Puiki konferencijos tema įpareigoja dar kai kam daugiau. Kauno finansininkų klubas įsteigė tris, po  300 Eur stipendijas, studentams, kurie šiemet įstojo į finansų specialybę aukščiausiais balais“.

  Stipendijos buvo įteiktos Nedai Stoškutei, 2023 m. pasirinkusiai ir aukščiausiais balais įstojusiai į Kauno kolegijos Finansų programos studijas; Justei Baltrušytei, 2023 m. pasirinkusiai ir aukščiausiais balais įstojusiai į KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto Finansų programos studijas; Domantei Bičkauskaitei, 2023 m. pasirinkusiai ir aukščiausiais balais  įstojusiai į VDU Bioekonomikos plėtros fakulteto Apskaitos ir finansų programos studijas.

  Kauno finansininkų klubas, veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (KPPAR), kasmet verslo konferencijos, kuri yra nemokama, dalyviams paruošia programą, atliepiančią to laikmečio aktualijas, kurioje savo pranešimus skaito aukštos kompetencijos lektoriai, analitikai, finansų specialistai taip pat ir valstybinių institucijų atstovai.

  Šių metų konferencijoje „Finansai 2023. Augti kartu su iššūkiais ir dalintis“  žiniomis, aktualiomis organizacijų finansų valdymui, pranešimų metu dalinosi 6 lektoriai

  Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta su Kauno finansų specialistais dalinosi prognozėmis apie ekonomikos ir finansų sektoriaus raidą: ar antroji metų pusė bus geresnė už pirmąją? Specialistas su verslo atstovais pasidalino ir įžvalgomis šiuo metu itin aktualia verslui tema – apie Lietuvos banko siūlomas rekomendacijas komerciniams bankams dėl mokėjimo paslaugų klientų patirties gerinimo. Taip pat savo pranešime Lietuvos banko valdybos narys pasidalino Lietuvos makroekonomine apžvalga ir perspektyvomis vidutiniu laikotarpiu.

  Lietuvos banko valdybos nario Simono Krėpštos pranešimą rasite čia: 2023_09_28_Ekonomikos ir finansų sektoriaus raida_ar antroji metų pusė bus geresnė už pirmąją

  Verslo bendruomenės atstovai dėkojo valstybės institucijoms, o ypatingai – Valstybinei mokesčių inspekcijai, už bendradarbiavimą, kurį labai vertina, kad pastaroji rodo norą užmegzti atvirą dialogą su verslu, grįstą ne bausmėmis, o paremtą abipusiai teisingų sprendimų priėmimu. Pernai VMI iniciatyva buvo įkurta konsultacinė taryba, kuri aktyviai veikia, kaip pagalbininkas, atsižvelgia į verslo interesus, girdi verslui aktualias problemas, padeda jas spręsti. Kad kuo mokestinė sistema būtų verslui aiškesnė ir paprasčiau įgyvendinama kasdienybėje, VMI specialistai  finansininkų forumo dalyviams – verslininkams, vadovams paruošia specialius pranešimus. Šiais metais Judita Stankienė, Kauno VMI vadovė ir Eglė Ramanauskienė, AVMI vadovės pavaduotoja dalinosi žiniomis: mokesčių administravimas pagal VMI: taupyti verslo ir savo laiką. Taip pat apie verslui svarbių mokesčių įstatymų pakeitimus, VMI aktualijas bei naujus būdus, kuriais ir toliau bus užtikrinamas teisingas mokesčių apskaičiavimas ir sumokėjimas bei trumpa Kauno apskrities mokestinių rodiklių apžvalga. VMI atstovių pranešimą rasite čia: 2023 09 28_Eglė Ramanauskienė Judita Stankienė

  Konferencijos dalyviams INVL investicijų departamento vadovas Vaidotas Rūkas paruošė pranešimą tema „Situacija ir galimybės kapitalo rinkose“, kurį galite rasti ir apžvelgti čia2023.09.28_„Situacija ir galimybės kapitalo rinkose“.

  Artūras Kazėnas, „Teltonikos” įmonių grupės finansų direktorius pasidalino patirtimi apie tvarų „Teltonikos” verslo augimo kelią, plačiau supažindino su „Teltonikos” įmonių grupės verslo augimo istorija ir principais, kurių laikomasi vystant verslą bei apie dalijantis verslo kuriama verte su visuomene.

  Konferencijos moderatorius, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto finansų profesorius Prof. dr. Rytis Krušinskas skaitė pranešimą tema „Pasaulio startuoliai vienaragiai, kurie dalyvauja IPO. Kokiais finansiniais atspalviais blizga jų kailis?“, kurį galite rasti čia: 2023_09_28_KTU EVF. R. Krušinskas_ „Pasaulio startuoliai vienaragiai, kurie dalyvauja IPO. Kokiais finansiniais atspalviais blizga jų kailis?“.

  Temą „Kultūra ir verslas – kultūra, padedanti kurti verslo kultūrą. Bręsdamas verslas neišvengiamai atsigręžia į vertybes, kurios įkvepia sinergijai“ pristatė pranešėjas dr. Egidijus Stancikas, Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius.

  Po analitikų įžvalgų, pabaigos akcentas – finansų specialistų diskusija apie vertę kuriančius ir auginančius veiksnius, kurie skaičiai (ne)meluoja? Dalyviai galėjo įsitraukti į diskusiją ir dar kartą iškelti rūpimus klausimus.

  Metinės finansininkų konferencijos „Finansai 2023. Augti kartu su iššūkiais ir dalintis“ programą tradiciškai užbaigė pramoginė dalis, kurios metu skambėjo Lietuvos muzikos padangėje sužibusios prancūzų atlikėjos Claros Giambino muzikinė programa.

   

  Nuotraukų autorius: „Mfoto“, Regimantas Meilutis.

  Renginio nuotraukų galeriją rasite ČIA

  Konferencijos tiesioginės transliacijos įrašas:

Skip to content