2022 m. kovą, palyginti su vasariu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,4 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo degalų ir tepalų, drabužių, duonos ir grūdų produktų, pieno ir jo produktų, sūrio, kiaušinių, avalynės, mėsos ir jos produktų, aliejaus ir riebalų kainų padidėjimas. Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 3 proc., paslaugų – 0,8 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos beveik nepasikeitė, rinkos kainos padidėjo 2,7 proc.
2022 m. kovą, palyginti su vasariu, transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 7,5 proc. Pokytį lėmė dyzelinių degalų (22,5 proc.), benzino (14,1 proc.), suskystintų automobilinių dujų (2,2 proc.), asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto (1 proc.) kainų padidėjimas.
Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 2,5 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo melionų, kininių kopūstų, pomidorų, bulvių kainos, bet sumažėjo greipfrutų, apelsinų, kriaušių, gūžinių salotų kainos. Taip pat pabrango grūdų dribsniai, sviestas, kiti valgomieji gyvuliniai riebalai, cukrus, bet atpigo užšaldytos daržovės, šviežios ar atšaldytos jūros gėrybės, pievagrybiai, šviežia ar atšaldyta žuvis.
Dėl naujų pavasario sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 6,8 proc. Drabužiai pabrango 7,3 proc., avalynė – 5,5 proc., aprangos valymas, taisymas ir nuoma – 2,5 proc., avalynės taisymas – 1,6 proc.
2022 m. kovo metinė (2022 m. kovą, palyginti su 2021 m. kovu) infliacija sudarė 15,7 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, dujų, daržovių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, elektros energijos kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 17,9 proc., paslaugų – 10,5 proc.
Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 21,5 proc., rinkos –14,8 proc.
Daugiau informacijos Lietuvos statistikos departamento informaciniame pranešime.
Lietuvos statistikos departamento informacija