• Naujienos
 • Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai

  2021 m. gegužę, palyginti su balandžiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,6 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo drabužių ir avalynės, spirituotų gėrimų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, degalų ir tepalų, duonos ir grūdų produktų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei šilumos energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių kainų sumažėjimas.

  Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,6 proc., paslaugų – 0,5 proc.

  Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,8, rinkos – padidėjo 0,8 proc.

  2021 m. gegužę, palyginti su balandžiu, dėl naujų vasaros sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 4,4 Avalynė pabrango 4,9 proc., drabužiai – 4,3 proc.

  Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,6 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo morkų, kivių, burokėlių, mandarinų, kriaušių kainos, bet sumažėjo trumpavaisių agurkų, saldžiųjų paprikų, avokadų, špinatų kainos.

  Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių bendrą kainų pokytį (kainos padidėjo 1 proc.) nulėmė spirituotų gėrimų (3,7 proc.), tabako gaminių (0,1 proc.) kainų padidėjimas.

  Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1 proc.) nulėmė šilumos energijos (6,8 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (1,3 proc.) kainų sumažėjimas.

  2021 m. gegužės metinė (2021 m. gegužę, palyginti su 2020 m. geguže) infliacija sudarė 3,6 proc.Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, drabužių, azartinių lošimų (loterijos bilietų), odontologų paslaugų, tabako gaminių, daržovių, šilumos energijos, medicinos paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei elektros energijos, mėsos ir jos produktų, transporto draudimo kainų sumažėjimas.

  Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 3,1 proc., paslaugų – 4,6 proc.

  Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 1,4 proc., rinkos –3,9 proc.

  Daugiau informacijos rasite Lietuvos statistikos departamento informaciniame pranešime.

  Lietuvos statistikos departamento informacija

Skip to content