• Statybos sąnaudų elementų kainų pokyčiai

  Statybos sąnaudų elementų kainos 2022 m. vasarį, palyginti su sausiu, padidėjo 3,6 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 4,6 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 1,7 proc. bei vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,7 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 9 proc. – pabrango metalo gaminiai, 5,3 proc. – elektrotechninės medžiagos, 4,8 proc. – vamzdžiai.

  Iš statinių per mėnesį daugiausia – 4,4 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 3,6 proc., inžinerinių statinių – 2,7 proc.

  Per metus (2022 m. vasarį, palyginti su 2021 m. vasariu) statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 15,5 proc. Tai lėmė statybinių medžiagų ir gaminių kainų (19,2 proc.), vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio (11,2 proc.), mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos (7 proc.) padidėjimas ir pridėtinių išlaidų (4,2 proc.) sumažėjimas. Iš statinių per metus daugiausia – 19,7 proc. – pabrango negyvenamųjų pastatų statyba. Gyvenamųjų pastatų statybos kainos padidėjo 16,7 proc., inžinerinių statinių – 10,3 proc.

  Daugiau informacijos Lietuvos statistikos departamento informaciniame pranešime.

   

  Lietuvos statistikos departamento informacija

Skip to content