• Naujienos
 • Baltijos plėtros forumo 13-asis aukščiausiojo lygio susitikimas Lenkijoje 2011 metų spalio 24-27 dienomis

  Baltijos plėtros forumo 13-asis aukščiausiojo lygio susitikimas Lenkijoje 2011 metų spalio 24-27 dienomis

  2011 m. spalio 24 -27 d. Baltijos plėtros forumo (angl. Baltic Development Forum) 13-asis aukščiausiojo lygio susitikimas kartu su Baltijos jūros regiono metiniu forumu bus pirmąkart rengiamas Lenkijoje, Gdansko mieste. Renginys sutampa su Lenkijos pirmininkavimu Europos Sąjungai 2011 m. II pusmetį.

  Darbotvarkėje pagrindinis dėmesys bus skiriamas ES strategijos Baltijos jūros regione peržiūrai, pirmą kartą bus aptariama ir makroregioninė strategija. Over the past 20 years, the Baltic Sea Region countries have been ambitious and successful individually, and together have been drivers for stronger cooperation. Per pastaruosius 20 metų Baltijos jūros regiono šalių siekiai buvo ambicingi ir sėkmingi atskirai, tačiau po ekonominės krizės svarbiausia užduotis yra palaikyti regiono dinamiškumą, didinti konkurencingumą ir našumą. Baltijos jūros regiono šalims ir toliau keliami bendri iššūkiai, kurie reikalauja priimti integruotus ir novatoriškus sprendimus.

  Questions to be addressed include: How can we drive forward a collaborative approach for Green, Smart and Inclusive Growth?Aukščiausiojo lygio susitikime bus sprendžiami ir šie klausimai: ką iš tikrųjų Baltijos jūros regiono valstybėms reiškia tvarus augimas? How can the Baltic Sea Region provide inspiration to the rest of Europe?Kokie yra vaisingo bendradarbiavimo su Rusija prioritetai? Kaip gali būti geriau integruotas verslo požiūris į šią strategiją?

  Baltijos plėtros forumo metiniame susitikime dalyvaus regiono valstybių ir vyriausybių vadovai, taip pat stambiausių regiono verslo įmonių ir bankų vadovai, mokslo, žiniasklaidos atstovai.

  Konferencijos metu taip pat vyks „parodų ir kontaktų mugė“ (angl. „exhibition and networking village“), kurios metu įvairios kompanijos ir organizacijos turės unikalią galimybę pristatyti save ir vykdomus projektus, išplėsti partnerių tinklą, gauti naujausią informaciją apie regioninę politiką.

  Baltijos plėtros forumas su būstine Kopenhagoje buvo įkurtas 1999 metais.

  Tai yra nepriklausoma pelno nesiekianti organizacija, atstovaujanti didelėms Baltijos jūros regiono kompanijoms, pagrindiniams miestams, instituciniams investuotojams ir verslo asociacijoms. Baltijos plėtros forumas taip pat bendradarbiauja su įvairaus spektro partneriais, įskaitant verslo, vyriausybių, regioninių organizacijų, tyrimų ir žiniasklaidos atstovus.

  Viena svarbiausių BPF veiklų yra kasmet rengiama aukščiausiojo lygio konferencija, į kurią susirenka daugiau kaip 500 politikos formuotojų, verslo atstovų ir mokslininkų.

  BPF misija yra siekti, kad Baltijos jūros regionas taptų integruotu, klestinčiu ir konkurencingu pasaulyje regionu.

  Baltijos plėtros forumui pirmininkauja Uffe Ellemann-Jensen, buvęs Danijos užsienio reikalų ministras (1982-1993). Ellemann-Jensen yra ne tik BPF, bet ir Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) įkūrėjas.

  BPF įgyvendina įvairias iniciatyvas, ieško tarptautinių kontaktų ir tokiu būdu stimuliuoja vienuolikos Baltijos jūros regiono valstybių augimą, inovacijas ir konkurencingumą.

  Renginio vieta: Baltijos filharmonija Gdanske

  Organizatoriai: Baltijos plėtros forumas bendradarbiaujant su Lenkijos Respublikos Vyriausybe, 2011 m. liepos – gruodžio mėnesiais ES pirmininkaujanti Lenkija bei Europos Komisija.

  Renginio interneto svetainė: http://tafvelin.com/wordpress/about/

  Baltijos plėtros forumo strategija: http://www.bdforum.org/show/english/news/strategy_2011.aspx

  Priedas:

  Daugiau informacijos apie Baltijos plėtros forumą rasite http://www.bdforum.org

  bdf_summit2011_folder.pdf

Skip to content