• Naujienos
 • Pasitarimas URM dėl verslo ryšių su Kinija

  2022 m. sausio 21 d. vyko tarpinstitucinis pasitarimas dėl verslo ryšių, jame dalyvavo URM, EIMIN,  verslo asocijuotų organizacijų atstovai ir įmonių atstovai.

  URM atstovai pateikė informaciją apie veiksmus, kurių imtasi bendradarbiaujant su Europos Komisija, Pasaulio prekybos organizacija. Įmonės išsakė visus joms rūpimus klausimus: dėl teikimo grandinių užtikrinimo, krovinių esančių Kinijoje, transporto kaštų, kompensacinio mechanizmo, apyvartinių lėšų trūkumo, ilgalaikės perspektyvos ir kita. EIMIN atstovai  informavo, kad su EK derinama pagalbos priemonė verslui.

  Kviečiame informuoti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmus (daiva.vysniauskiene@chamber.lt) ir URM (prekybosbarjerai@urm.lt) dėl ryšių su Kinija ar atnaujinti jau pateiktą informaciją. Karštoji linija verslui Kinijos klausimais 8 616 95910.

  Planuojami Užsienio reikalų ministro vizitai į Australiją ir Singapūrą, jei įmonės turi interesų šiose šalyse prašome informuokite Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarptautinių ryšių vadovę Agnę Jaraitę agne.jaraite@chamber.lt arba prekybosbarjerai@urm.lt  

  Taip pat gavome įmonių pasiteiravimų dėl Force Majeure aplinkybių taikymo. Jeigu turite klausimų šiuo atveju – prašome susisiekite su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kancleriu Andriumi Verbyla (andrius.verbyla@chamber.lt), 8 677 64050.

  2022 m. sausio 28 d. URM rengia nuotolinį tarpinstitucinį pasitarimą su verslo asocijuotomis institucijomis, verslo įmonėmis Kinijos klausimu, jei pageidaujate dalyvauti, prašome iki sausio 27 d. 12 val. parašykite el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt, perduosime Jūsų duomenis ir Jums URM atsiųs prisijungimo nuorodą.

  URM prašo užpildyti trumpą klausimyną/lentelę dėl Kinijos taikomų ribojimų paslaugų sektoriuose (bankinių-finansinių, transporto, muitinės tarpininkų). Gauti atsakymai padėtų tiksliau identifikuoti konkrečias/specifines įmonių patiriamas problemas ir leistų efektyviau jas spręsti.  Ypatingai naudinga būtų, jeigu ne tik atsakytumėte klausimus, bet ir pateiktumėte kitą svarbią informaciją, pridėtumėte įrodymus, pagrindžiančius Kinijos veiksmus (gali būti susirašinėjimo kopijos, pvz. informacija iš Kinijos banko dėl sąskaitos uždarymo, priverstinį ilgalaikį prekių laikymą muitinės sandėliuose pagrindžiančios sąskaitos, nuotraukos, kompanijos laiškai anglų kalba apie susidariusią situaciją, traukinių tvarkaraščių pasikeitimai, kt.).

  Įmonių, kurios teikia duomenis,  URM prašo indikuoti savo sutikimą arba nesutikimą perduoti informaciją Europos Komisijai, kad ji galėtų ja pasinaudoti galimoje byloje prieš Kiniją Pasaulio prekybos organizacijoje.

  URM laukia užpildyto klausimyno iki 2022 m. vasario 15 d. el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt.

  Jeigu kiltų papildomų klausimų, prašome kreiptis virginija.vinciuniene@urm.lt (tel. +370 706 52525) arba viktorija.veckyte@urm.lt (tel. +370 706 52840).

   

  Informaciją parengė: Daiva Vyšniauskienė, Kauno PPA rūmų verslo atstovavimo skyriaus vadovė, tel.: 8 687 36240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt

Skip to content