• Naujienos
 • Kinijos rinka

  Užsienio reikalų ministerijoje 2021-12-10 vyko ministerijų vadovų ir verslą atstovaujančių organizacijų bei verslininkų pasitarimas dėl Kinijos rinkos.  Susitikime dalyvavo: Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis, Ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, Užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė J. Neliubšienė, Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento vadovė D. Kreivienė, verslo asociacijų ir atskirų įmonių vadovai.

  Užsienio reikalų ministerija informavo, kad kreipėsi į Kinijos atstovus dvišalėms deryboms, bendravo su Kinijos ambasadoriumi Lietuvai. Kol kas atsakymas vienas – jokių problemų nėra, išskyrus dėl COVID-19 pandemijos sukeliamus nepatogumus. Naujausia Vokietijos URM pozicija: rekomenduojama Vokietijos verslui mažinti ryšius su Kinija, kad sumažinti ateities riziką. Lietuva jau kreipėsi į Europos Komisiją prašydama ištirti situaciją dėl ribojimų. Stengiamasi kiek įmanoma padėti Lietuvos įmonėms. Taip pat Lietuva turi JAV paramą. 2021-12-10 Taipėjuje vyko vyriausybinis posėdis – kokias prekes iš Kinijos galėtų perimti Taivanio įmonės ir vartotojai.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija: planuojama didinti „Invegai“ paskolų garantijų apimtis. Greitai Lietuvos prekybos atstovai pradės darbą Pietų Korėjoje ir Taipėjuje. Jei situacija aštrės, planuojama skubos tvarka su Europos Komisija derinti atskirą valstybės pagalbos schemą.

  Susitikime dalyvavęs Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos patarėjas ekonomikos klausimais Gediminas Rainys pateikė Rūmų narių išsakytas problemas.

  Tolimesni Užsienio reikalų ministerijos veiksmai: 

  1. URM sudaroma neformali darbo grupė Kinijos klausimams spręsti (3-4 ministrai ir verslo atstovai). Planuojama, kad pasitarimai bus organizuojami kiekvieną penktadienį 9 val. Į posėdžius planuojama kviesti ne tik asociacijų ir Rūmų vadovus, bet ir atskirų įmonių vadovus. Prašome nuolat informuoti Kauno PPA rūmus el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt dėl kylančių problemų, būtinai jas perduosime svarstymui pasitarimuose.

   

  1. Atidaryta „karšta linija”. Lietuvos įmonės, susiduriančios su Kinijos ekonominiu spaudimu, kviečiamos darbo valandomis kreiptis telefonu 8 616 95910 arba el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt.

  Renkama visa aktuali informacija apie įmonių patiriamas problemas. URM aktyviai dirba su Europos Komisija, kuri yra pasiruošusi įsitraukti sprendžiant specifinius/konkrečius įmonių atvejus. Tam reikalinga išsami informacija apie Kinijos muitinėje sustabdytus krovinius, sutrikusį importą iš Kinijos ir kitas kliūtis.

  Pridedame lentelę (LT įmonių informacija – Kinija (URM 2021-12-10)), kurią URM prašo užpildyti nurodant įmanomai daugiau informacijos ir atsiunčiant el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt. URM užtikrina, kad duomenys bus naudojami konfidencialiai tik Užsienio reikalų ministerijos ir Europos Komisijos pareigūnų.

  1. Alternatyvios rinkos. Siekiant palengvinti Kinijos ekonominio spaudimo Lietuvos įmonėms pasekmes, URM renka informaciją apie lietuviškus produktus, kurių eksportą būtų galima nukreipti į Taivaną. Tam reikalinga išsami informacija apie konkrečius produktus, kurią URM galės operatyviai perduoti Taivaniečių atstovybei Vilniuje.

  Pridedame lentelę (Information from companies – Taiwan), kurią URM prašo užpildyti nurodant įmanomai daugiau informacijos ir atsiųsti el. paštu prekybosbarjerai@urm.lt. Prie papildomos informacijos prašoma nurodyti atvejus, jei krovinys su prekėmis yra sustabdytas Kinijos muitinėje arba yra pakeliui į Kiniją, ir, jūsų manymu, galėtų būti nukeiptas į Taivaną. URM užtikrina, kad šie duomenys bus naudojami konfidencialiai ir perduodami tik Taivaniečių atstovybei Vilniuje. Įmonės, kurioms patogiau kontaktuoti tiesiogiai su Taivaniečių atstovybe Vilniuje, kviečiamos kreiptis kontaktais: telefono Nr.: +370 5 2044114, el. pašto adresas: ltu@mofa.gov.tw

Skip to content