• Naujienos
 • Antroji Vadovų diena

  Vakar jau buvo, Kas laukia rytoj? Ką iš verslo išmoko Valstybinė mokesčių inspekcija? Pagrindinės rizikos Lietuvos ekonomikai 2019 m. Kaip mus paveiks technologinė revoliucija, spartus Kinijos proveržis inovacijose, krizės nuojauta?
  Apie tai antrą kartą surengtoje rūmų narių Vadovų dienoje pasakojo Valstybinės mokesčių inspekcijos prie FM viršininkė Edita Janušienė, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos vadovas Gediminas Šimkus ir Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Rudzkis. Vadovai taip pat dalijosi žiniomis iš savo verslo, kalbėjo apie įsitraukimą į rūmų veiklas ir savo lūkesčius.
  VMI viršininkė E. Janušienė pabrėžė, kad kauniečiai gali didžiuotis savo indėliu – iš 8 milijardų nacionalinio biudžeto pajamų 2 milijardai yra sumokėti kauniečių. Jos teigimu, mokesčių inspekcija keičia santykį su verslu – iš baudėjos tampa konsultante, sąžiningų mokesčių mokėtojų partnere. 2018 m. VMI suteikė 800 tūkstančių konsultacijų, o per dešimtmetį kontrolės veiksmų sumažėjo 4 kartus. E. Janušienė paragino verslą pasinaudoti vienintele galimybe – iki šių metų liepos 1 d. sumokėti pamirštus mokesčius – be jokių baudų, delspinigių, patikrinimų ir spaudimo. Įmonių vadovams taip pat buvo pristatyti minimalūs patikimo kliento kriterijai. Planuojama, kad bus kovo mėnesį bus skelbiama viešos kliento kortelės, kuriose bus galima pasitikrinti partnerio patikimumą.
  Lietuvos banko atstovas Gediminas Šimkus apibūdino svarbiausias šiandienines rizikas ekonomikos augimui, tris galimus scenarijus dėl Brexit.. G. Šimkaus teigimu, Brexit tiesioginis poveikis Lietuvai bus nedidelis, netiesioginis – didesnis, bet pačiai ES įtaka nežymi. „Brexit didžiausią poveikį turės Jungtinei Karalystei“, – įsitikinęs G. Šimkus. Komentuodamas Lietuvos ūkio situaciją, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos vadovas pabrėžė, kad ekonomiką augina vidaus vartojimas ir investicijos, eksporto auga lėčiau, o ūkio temperatūra viršija vidutinę. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis – aukščiausias nuo 2008 m. Nelengvas sprendimas verslui – taupyti ar investuoti? Įmonių rezervai siekia rekordines aukštumas, jų koncentracija – gamybos ir prekybos sektoriuose.
  Profesorius Rimantas Rudzkis, komentuodamas pasaulio ir Lietuvos ekonomikos tendencijas, atkreipė dėmesį, kad mūsų šalies pramonės ir prekybos rezultatai pernai buvo kur kas geresni nei kitose ES šalyse. Profesorius prognozuoja „70 proc. tikimybę, kad krizė įvyks trejų metų laikotarpyje“.

  Visi Vadovų dienos pranešimai yra pridedami.

  Lietuvos makroekonomikos apžvalga

  Vakar jau buvo. Kas laukia rytoj?

  Ekonomika 2019: Tarptautinė aplinka ir Lietuvos ūkis

   

Skip to content