• Naujienos
 • Anoniminė Rūmų narių apklausa „Dėl koronaviruso (covid-19) grėsmės mažinimo priemonių pasekmių verslui“

  Įvedus karantiną, Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė 2,5 mlrd. EUR dydžio EKONOMIKOS SKATINIMO IR KORONAVIRUSO (COVID-19) PLITIMO SUKELTŲ PASEKMIŲ MAŽINIMO PRIEMONIŲ PLANĄ, su kuriuo galima susipažinti čia.

  Mokesčių mokėjimo atidėjimo be palūkanų, darbo vietų prastovose dalinio finansavimo, kitos paramos verslui priemonės jau veikia, ir įmonės jau gali jomis naudotis. Verslo likvidumo ir papildomo finansavimo priemonės bus prieinamos per INVEGĄ. Daugelio anksčiau INVEGA administruotų priemonių (paskolų, suteikiamų su individualiomis garantijomis ar įtraukiamomis į garantuotus paskolų portfelius, dalinio paskolų palūkanų kompensavimo) sąlygos, yra atnaujintos, ir jomis verslas jau gali naudotis, kreipdamasis tiesiogiai į INVEGĄ ar kreditavusius bankus. Su atnaujintomis INVEGA priemonių sąlygomis galima susipažinti čia.

  Dėl jau turimų įsipareigojimų, įmonės turi kreiptis į kreditavusius bankus ir lizingo bendroves. Dėl palūkanų kompensavimo įmonės turi kreiptis tiesiai į INVEGA.

  Taip pat šiuo metu vyksta ir naujų pagalbos verslui priemonių sąlygų aptarimas ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) atstovai aktyviai dalyvauja šiame procese. Tačiau siūlant priemonių sąlygas, būtina žinoti, kokioje realioje situacijoje yra atsidūrusios įmonės. Tuo tikslu LPPARA vykdo anoniminę Rūmų narių apklausą „DĖL KORONAVIRUSO (COVID-19) GRĖSMĖS MAŽINIMO PRIEMONIŲ PASEKMIŲ VERSLUI“.

  Šia apklausa siekiame įvertinti viruso pandemijos ir dėl to įvestų apribojimo priemonių pasekmes verslo subjektams.

  Remiantis apibendrintais apklausos rezultatais siūlysime valstybės institucijoms efektyviausias verslo rėmimo priemones. Apklausa yra anoniminė, jūsų atsakymas bus naudojamas tik apibendrintiems rezultatams vertinti ir jokiu būdu ar forma nebus interpretuojamas ar naudojamas individualiai, tačiau labai svarbu, kad atsakymai atspindėtų realią jūsų verslo situaciją, nes nuo to priklausys galutinių priemonių turinys ir nauda verslui. Dėkojame už anketai pildyti skirtą laiką!

  Anketa: https://www.surveymonkey.com/r/WQZLNXX

  Mums rūpi Jūsų problemos ir Jūsų pasiūlymai, galintys padėti spręsti verslui aktualias problemas ir palengvinti būtent Jums tenkančią naštą bandant sumažinti Lietuvos ekonomikos nuosmukį. Primename, kad Dėl konkrečių įmonių problemų ir pasiūlymų galite kreiptis el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt arba užpildyti formą. Visi Jūsų pasiūlymai yra perduodami Lietuvos PPA rūmų asociacijai, kuri dalyvauja darbo grupės, skirtos valstybinio lygio ekstremaliosios situacijos priemonių taikymo verslui klausimams koordinuoti, veikloje.

  Nuolat stebime labai greitai priimamus teisės aktus ir kitus sprendimus ir siekdami pagreitinti Jums aktualios informacijos suradimą, interneto svetainėje chamber.lt skelbiame susistemintą informaciją, kurią maksimaliai greitai atnaujiname. Prašome sekti šią informaciją, o jeigu turite daugiau klausimų, susisiekite telefonu +370 687 36240.

Skip to content