• Naujienos
 • KPPAR Kėdainių filialo narių susirinkime buvo paminėtas 5 – asis filialo gimtadienis!

  Pirmajame šiais metais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Kėdainių filialo narių susirinkime buvo paminėtas 5 – asis filialo gimtadienis.

  Dar 2015 m. Kėdainiuose įsteigta KPPAR Kėdainių atstovybė  savo veiklą pradėjo vienydama 9 įmones nares, atstovybės koordinatore buvo paskirta VšĮ „Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro“ direktorė Daina Balasevičienė. Tuo metu Kėdainių mero pareigas ėjęs Saulius Grinkevičius (UAB „Daumantai LT“ savininkas), kuris savo palaikymu vietos verslo bendruomenei  ir prisidėjo prie atstovybės steigimo,  KPPAR Kėdainių atstovybei jos įsteigimo proga linkėjo kuo greičiau peraugti iš atstovybės į filialą. Ir visai netrukus mero linkėjimams buvo lemta išsipildyti – 2019 m. perkopus tris dešimtis įmonių narių, buvo įsteigtas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialas. Šiuo metu Kėdainių filialas vienija jau 63 įmones.

  Rūmai – vienintelė verslo organizacija Lietuvoje, kuriai patikėtos valstybės deleguotos funkcijos. Nuo to laiko Kėdainiuose veikiančiam verslui KPPAR Kėdainių atstovybė teikia tokias paslaugas,  kaip prekių kilmės sertifikatų išdavimas, užsienio prekybos dokumentų legalizavimas. Vyksta susitikimai su valdžios įstaigų atstovais, sprendžiami verslui aktualūs klausimai, vyksta debatai, konferencijos, narių susitikimai, vizitai į įmones, bendros išvykos ir kt.

  Be mažos filialo sukakties minėjimo, sausio 24 dieną vykusiame susirinkime, taip pat nariams buvo pristatyta KPPAR Kėdainių filialo veiklos ataskaita už 2023 m., po kurios susirinkusieji  išklausė svečių prisistatymus, degustavo „Arabiškas skonis“ kepinius.

  Tai pat buvo aptarti klausimai, liečiantys šiais, 2024 metais vyksiančią Kauno PPAR generalinę asamblėją, filialų nariai ir tarybos informuojamos apie kandidatų siūlymus pirmininko ar tarybos narių pozicijoms, ateinančiai 4 metų valdymo kadencijai.

  Nariai aptarė klausimą dėl infrastruktūros mokesčio tarifo taikymo Kėdainių mieste ir buvo informuoti, kad šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybėje, specialiai sudaryta darbo grupė (į šią sudėtį įeina ir KPPAR Kėdainių filialo atstovai), kuriai pavesta detaliai išanalizuoti mokestį ir pateikti pasiūlymus Kėdainių rajono savivaldybės tarybai.

  Kėdainių filialo verslininkai mano, kad mokestis nėra tinkamas taikyti mažesniuose miestuose ir yra ydingas, taikomos išimtys diferencijuoja mokesčio mokėtojus ir turėtų būti vieno optimaliausio dydžio, niekam netaikant išimčių.

  Kėdainių filialo bendruomenės vardu dėkojame J Bakery už tortą ir Irina Eid nuotraukas.

Skip to content