• Naujienos
 • „Erasmus for Young Entrepreneurs“ sėkmės istorija: tikra patirtis yra daug geresnė nei informacija, kurią skaitote internete

  „Jei niekada nepabandysi, niekada nesužinosi“, – taip trumpai ir užtikrintai savo patirtį apibūdina dar vienas programos „Erasmus for Young Entrepreneurs“ dalyvis Ismail Guler.

  Nuo pat vaikystės vaikino galvoje nuolat sukdavosi įvairios verslo idėjos, o pastaruosius porą metų neapleido mintys apie savo viešbučio arba svečių namų įkūrimą, nuosavą verslą turizmo srityje. Kaip sako pats Ismail: „nesvarbu nuo ko pradėti, svarbu, kad tai būtų realu“. Būtent dėl šios priežasties Ismail „Erasmus for Young Entrepreneurs“ programa pasirodė puiki galimybė, kuria pasinaudojęs jis išvyko pasisemti patirties iš labiau patyrusio verslininko Vokietijoje.

  „Tikiu, kad geriausias būdas įgauti patirties yra mokantis iš labiau patyrusių ir savo darbą išmanančių žmonių, todėl stažuotė Vokietijoje, pas didesnę patirtį viešbučių, svečių namų įkūrimo versle sukaupusį verslininką, atrodė tinkamas būdas labiau suprasti būtent šį verslo sektorių. Norėjau sudalyvauti programoje, kad geriau įsisavinčiau visus mane dominančius darbo aspektus, išgirsčiau sėkmingai verslą įkūrusio žmogaus patirtį, jo verslo įkūrimo istoriją. Dalyvavimas kasdieninėje įmonės veikloje, bendravimas su įmonės savininku ir jo komanda pasirodė puikus ir efektyvus būdas geriau įsisavinti gaunamas žinias ir panaudoti jas, kaip motyvaciją pačiam sau, imantis naujos veiklos ir siekiant savo užsibrėžtų tikslų“.

  Per, beveik 6 mėnesių trukmės, mainus Vokietijoje, „Olıve Inn“ viešbutyje, Ismail įgijo žinių apie viešbučio valdymą, apskaitą, klientų aptarnavimą, bendravimą su klientais, elektroninių užsakymų sistemas, bendradarbiavimą su partneriais. Buvimas realioje aplinkoje leido įgauti bazines žinias apie viešbučio sąnaudų valdymo sistemą, pelno/nuostolio apskaičiavimą. Kasdienis  bendravimas su darbuotojais ir klientais pagerino Ismail kalbos įgūdžius, suteikė didesnio pasitikėjimo savimi bei atkaklumo ir ryžto siekiant numatytų tikslų.

  Paklaustas apie programos teikiamą naudą ir kaip, anot jo, ji gali padėti būsimiems ar neseniai verslą pradėjusiems verslininkams, Ismail sako: „Pirmiausia jūs įgaunate realią patirtį ir esate verslo viduje kiekvieną dieną. Taip pat visada galite gauti atsakymus į bet kokius jums kylančius klausimus, susijusius su jūsų verslo idėja, iš priimančiojo verslininko. Dalyvavimas programoje padeda jums suprasti ar tikrai norite imtis norimos veiklos, ar ji jums tinka ir patinka. Be abejo, tai – puiki galimybė susipažinti su kitos šalies darbo etika ir patobulėti kaip asmenybei. Po šios patirties aš dar labiau tikiu savo idėja, žinau žingsnius, kuriuos turiu atlikti, kad ji taptų realybe, geriau suvokiu, kokios investicijos yra reikalingos verslo pradžiai bei koks yra šio verslo sektoriaus paslaugų poreikis“.

  „Tikrai rekomenduoju visiems, kurie galvoja pradėti verslą, nebijoti ir žengti žingsnį savo tikslų link. Ši programa gali pakeisti jūsų gyvenimą ir jo perspektyvą. Turėsite nuostabių ryšių ir šie ryšiai gali padėti jums pradedant savo verslą. Tikra patirtis yra daug geresnė nei informacija, kurią skaitote internete“.

Skip to content