• Teisininkų klubo susitikimas: „Kodėl verslui svarbi intelektinė nuosavybė?“

  Gruodžio 12d., 15 val., Teisininkų klubas kviečia visus klubo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narius į susitikimą tema: „Kodėl verslui svarbi intelektinė nuosavybė?“.

  Intelektinė nuosavybė yra žinių ekonomikos esminis veiksnys ir varomoji jėga. Sektoriai, intensyviai naudojantys intelektinę nuosavybę, sudaro 45 proc. viso BVP ir 93 proc. viso ES eksporto. Intelektinės nuosavybės objektų registracijos skaičius auga kiekvienais metais.

  2022 m. pasaulyje buvo pateikta 3,46 mln. patentų paraiškų skaičius, 11,8 mln. prekių ženklų paraiškų, 1,1 mln. pramoninio dizaino paraiškų, 27 260 augalų veislių paraiškų ir egzistavo 58 400 saugomų geografinių nuorodų. S&P 500 statistika rodo, kad įmonių turto balanse nematerialiojo turto vertė išaugo nuo 17% vertės 1975 m. iki maždaug 90% 2022 m. “Apple” pavyzdys puikiai tai iliustruoja. Nematerialaus turto ištekliai per 25 metus 2 mlrd. dolerių vertės įmonę pavertė 2 trln. dolerių vertės įmone.

  Tema: „Intelektinės nuosavybės svarba įmonės verslo modeliui“

  • Pagrindiniai intelektinės nuosavybės teisių principai
  • Intelektinės nuosavybės valdymo strategija
  • Intelektinės nuosavybės komercializavimas

  Pranešėja: Greta Žėkienė – Kauno technologijos universiteto (KTU) Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Intelektinės nuosavybės valdymo projektų vadovė. Turėdama daugiau nei 20 metų darbo patirtį, ji specializuojasi intelektinės nuosavybės ir verslo plėtros srityse, yra atsakinga už intelektinės nuosavybės apsaugos ir komercializavimo strategijas bei jų įgyvendinimą, aktyviai konsultuoja akademinės bendruomenės narius ir verslo subjektus šiais klausimais,  dėsto Intelektinės nuosavybės modulį KTU. Greta  turi Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) sertifikatą, patvirtinantį jąintelektinės nuosavybės valdymo ir technologijų perdavimo ekspertu Baltijos šalyse, yra Europos Startuolių Šalių Aljanso (ESNA) patariamosios valdybos narė. Ji yra įgijusi Politikos mokslų bakalauro diplomą Vytauto Didžiojo universitete ir Intelektinės nuosavybės teisės ir valdymo magistro diplomą Strasbūro universitete, Prancūzijoje.

  Norinčius dalyvauti renginyje, prašome užsiregistruoti ČIA.

  Loading Map....

  Data: 2023-12-12, nuo 15:00 iki 16:30

  Vieta: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Gedimino g. 43, Kaunas

  Registracijos laikas pasibaigė


Skip to content