• Teisininkų klubas kviečia Kauno PPA rūmų narius į susitikimą tema „Konstitucijos samprata: stereotipai ir atradimai“

  Gegužės 23 d., 15:00 val. kviečiame Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Teisininkų klubo bei kitus Rūmų narius, norinčius sudalyvauti svečio teisėmis, į susitikimą tema: „Konstitucijos samprata: stereotipai ir atradimai“.

  Pastaraisiais metais Europa ir visas pasaulis susidūrė su įvairiais politiniais, socialiniais, ekonominiais ir teisiniais iššūkiais. Agresija prieš Ukrainą, COVID-19 pandemija, organizuota migracija, politinis populizmas, dezinformacija ir autoritarizmo grėsmė kelia įvairius konstitucinius klausimus, skatina vertinti ir koreguoti konstitucinės teisės paradigmas.

  Konstitucionalizmas nėra statiškas – jis nuolat vystosi, ieškodamas atsako į naujas krizes ir iššūkius. Todėl nuolat reikia adaptuoti ir Konstitucijos aiškinimą, kad būtų apgintas ir puoselėjamas šiuolaikinio europinio konstitucionalizmo pagrindas – teisės viršenybė, pliuralistinė demokratija, žmogaus teisės.

  Tema „Konstitucijos samprata: stereotipai ir atradimai“:

  • Konstitucija nėra „pagrindinis įstatymas“;
  • Konstitucija yra aukščiausioji ideali teisė nepaisant visų jos teksto trūkumų;
  • Konstitucijoje įtvirtinta universalių, europinių ir nacionalinių vertybių sistema bei hierarchija;
  • Konstitucija yra antimažoritarinis aktas, saugantis nuo demokratūros;
  • Konstitucija yra „gyva“ (jurisprudencinė): dinamiškas turinys nekintant jos tekstui

   

  Pranešėjas: prof. dr. Dainius Žalimas, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas, Europos komisijos „Demokratija per teisę“ (Venecijos komisijos) narys, buvęs Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas ir pirmininkas. Dėsto konstitucinę ir tarptautinę teisę. Daugelio knygų, mokslo ir publicistinių straipsnių konstitucinės ir tarptautinės teisės klausimais, teisės aktų projektų autorius.

  Loading Map....

  Data: 2023-05-23, nuo 15:00 iki 16:30

  Vieta: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Gedimino g. 43, Kaunas

  Registracijos laikas pasibaigė


Skip to content