• LEAN instrumentai ir jų nauda. ES finansavimas LEAN diegimui

  Maloniai kviečiame Jus į bendrą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų

  ir “Lina LEAN” renginį

  “LEAN instrumentai ir jų nauda.

  ES finansavimas LEAN diegimui”

  2017 m. sausio 25 d. 9.00 – 17.00 val.

  LEAN – tai šiuolaikinė vadybos sistema, jau pripažinta ir plačiai taikoma Lietuvos įmonėse. Seminaro metu aptarsime pagrindinius LEAN instrumentus vertės organizacijai aspektu – tai yra, kokią naudą bei taupą gali gauti įmonės, pasirinkusios diegti konkrečius LEAN instrumentus savo veikloje. Seminaro metu bus pristatytos ir ES finansavimo galimybes diegti LEAN pagal priemonę PROCESAS LT bei kitus finansavimo būdus.

  Renginio programa:

  1 . LEAN samprata

  Trumpas įvadas, kuris leis geriau suprasti, kas yra LEAN metodika bei kokiais principais ir vertybėmis ji yra paremta (7 švaistymai, veiklos srautas, darbuotojų įsitraukimo ir nuolatinio veiklos tobulinimo principai).

  2. LEAN diegimo tikslingumas

  Atsakysime į klausimą, kokius kriterijus turi atitikti organizacija, kad jai būtų ekonomiškai tikslinga diegti LEAN metodiką savo veikloje.

  3. LEAN instrumentai ir jų nauda:

  • Vadybiniai instrumentai (strateginis planavimas įmonės lygiu ir skyriuose; kasdieniai susirinkimai ir rodiklių lentos – darbuotojų lygis, vadovų lygis, rodikliai gamyboje ir administracijoje);

  • Procesų optimizavimo instrumentai (vertės klientui proceso žemėlapis – įmonės lygio strateginis procesas ir jo atvaizdavimas; Kaizen – darbuotojų iniciatyvos ir jų valdymas idėjų kortelėmis; komandinio, optimizavimo metodika – skatinanti darbuotojų įsitraukimą bei tarpskyrinių, “niekam nepriklausančių” problemų sprendimą);

  • Darbo vietos optimizavimo instrumentai (darbo vietos švaros, tvarkos, vizualumo ir patogaus įrengimo metodas 5S; darbo ląstelės – darbo centrai, kuriems darbas visiškai suorganizuotas ir suruoštas (įskaitant vidinio tiekimo bei atidavimo zonas, vidinę logistiką); smulkusis standartizavimas – 1 psl. dokumentai, leidžiantys užfiksuoti proceso eigą bei gero rezultato – laiko, kokybės, kiekio – normatyvus);

  • Įrangos instrumentai (greitų įrangos perderinimų metodika, leidžianti sutrumpinti įrangos paruošimo laiką ir pereiti prie mažesnių partijų gamybos, nepatiriant didesnių kaštų; įrangos prevencijos ir priežiūros darbo vietoje metodika, taikoma kartu su signalų sistema – orientuota į operatoriaus atliekamus pirminius priežiūros ir prevencijos veiksmus bei operatyvių (techninės, kokybės) pagalbos komandų organizavimą).

  Skirtingų LEAN instrumentų diegimas padeda organizacijoms gauti skirtingą naudą. Seminaro metu kalbėsime apie pagrindinius LEAN instrumentus-metodus ir kokią naudą, taupą jie organizacijai sukuria bei kaip juos pamatuoti.

  4. ES parama LEAN diegimui

  Tinkami pareiškėjai. Finansuojamos veiklos. Pagrindinės sąlygos ir terminai.

  Pietų pertrauka 12-13 val.

  Kavos pertraukėlės 10.30 – 10.45 ir 14.45 – 15.00

  Pranešėja: Lina Šumskaitė, “Lina LEAN” vadovė, LEAN konsultantė praktikė, turinti kelerių metų patirtį, diegiant šią vadybos sistemą verslo įmonėse bei vedant teorinius ir praktinius LEAN mokymus. Specializacija ir patirtis: gamybos LEAN, administracijos ir paslaugų sektoriaus LEAN, LEAN vadyba. Konsultantę rekomenduoja UAB “Kauno Baltija”, UAB “Ruptela”, UAB “Axis Power”, AB “Linas”, UAB “Ramundas GM”, UAB “Solid Supply” bei kitos.

  Kaina: Rūmų nariams 60 EUR, ne nariams 90 EUR. Registruojant 2 ir daugiau asmenų iš vienos įmonės, taikome 10 proc. nuolaidą. Visiems renginio dalyviams taikoma 20 proc. nuolaida pasirinkusiems LinaLEAN vidiniams įmonės mokymams.

  Papildoma informacija: andreja.starkute@chamber.lt
  arba telefonu 8-37 203483

  Data: 2017-01-25, nuo 09:00 iki 17:00


Skip to content