• Dokumentinio vaidybinio filmo „Jonas Vailokaitis“ peržiūra

  Kauno apskrities viešosios bibliotekos salė (K. Donelaičio g. 8, IV aukštas)

  Ar pamenate žmones, kurių dėka 1918 m. buvo atkovota Lietuvos laisvė? Ar prisimenate jų prasmingus darbus? Vienas iš žmonių, kūrusių Lietuvą – Jonas Vailokaitis, vienas žymiausių tarpukario Lietuvos pramonininkų, bankininkių, visuomenės veikėjų ir mecenatų, labai aiškiai ir teisingai suvokęs, kiek savarankiškos valstybės vystymuisi yra reikšmingi ūkis ir ekonomika, pramonė ir prekyba, verslas ir bankas.

  Broliai Jonas ir Juozas Vailokaičiai yra svarbūs Kauno pramonės bei verslo istorijoje. Jie įsteigė plytų ir čerpių gamybos bendrovę “Palemonas”, Lietuvos ūkio banką, maisto produktų eksporto akcinę bendrovę “Maistas”, organizavo žemės ūkio kooperatyvų susivienijimą “Lietūkis”, buvo AB “Eksportas ir importas”, AB “Cukrus” steigėjai ir dalininkai. Broliams priklausė tekstilės importo ir eksporto įmonė “Urmas” ir AB “Metalas”. Jonas ir Juozas Vailokaičiai, laikomi turtingiausiais tarpukario žmonėmis ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje, garsėjo kaip mecenatai – apie 15 proc. pelno skirdavo labdarai, studentijai šelpti. Jonas Vailokaitis 1925–1940 m. buvo Prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys.

  Gegužės 11 d. 16 val. kviečiame rūmų bendruomenę į žinomo prodiuserio Rolando Skaisgirio sukurto dokumentinio vaidybinio filmo “Jonas Vailokaitis” peržiūrą (iš ciklo “Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą”).

  Renginyje autentiškais prisiminimais apie savo žymųjį dėdę dalinsis Vailokaičių giminės palikuonys.

  Peržiūra vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos istorinėje salėje (K. Donelaičio g. 8, Kaune).

  Registracija: iki gegužės 4 d. el. paštu giedre.makareviciene@chamber.lt

   

  Data: 2017-05-11, nuo 16:00 iki 19:00


Skip to content