• Nuotolinė diskusija „Žingsniai, įmonėje nustačius Covid-19 atvejus”

  Diskusija vyks internete, Microsoft Teams platformoje

  Nuo pat 2020 metų kovo mėnesio, verslas visame pasaulyje susiduria su dar neregėtu iššūkiu – infekcijos COVID-19 protrūkiu. Siekiant išvengti šios pavojingos ligos, šalių Vyriausybės imasi įvairių priemonių  savo piliečiams apsaugoti: vienos įstaigos uždaromos, kitų veikla ribojama arba draudžiama. Visur įvedamos papildomos apsaugos priemonės, o kaukių dėvėjimas, atstumų  laikymasis, ypatinga higiena jau tapo kasdienybe.

  Virusinės infekcijos protrūkio  suvaldymas, prevencija ir  kitų darbuotojų apsaugojimas,  tampa įmonių kasdienybe. Dalis įmonių turi patvirtintas tvarkas, kuriomis  vadovaujasi virusui  įsisukus. Tačiau nežinomybė, baimė ir skirtingas darbuotojų požiūris į virusą, sukuria daugybę nenumatytų situacijų.

  Kaip su pandemija tvarkosi  įmonės, kokius žingsnius bei sprendimo būdus rekomenduoja VDI, Sodra ir ką pataria NVSC specialistai, sužinosime jau  gruodžio 3 dieną.

  Diskusijoje  aptarsime ir ieškosime atsakymų į šiuos ir panašius, įmonėms kylančius  klausimus:

  • Susirgo darbuotojas,  darbuotojo šeimos narys, gauta  NVSC žinutė apie turėtą kontaktą: kas išduos nedarbingumą,   kada reikalinga izoliacija, ar skubėt registruotis  COVID-19 testui?
  • Koks kontaktas turi būti,  kad tektų izoliuotis jokių ligos požymių neturinčiam darbuotojui?
  • Ar darbuotojas turi ir gali registruotis testui savo nuožiūra, ar turi sulaukti darbdavio rekomendacijų (jei protrūkis  fiksuojamas darbe)?
  • Susirgus artimam kontaktui – ar izoliuotis pačiam, ar užpildžius anketą laukti NVSC žinutės?
  • Kaip elgtis darbdaviui, jei saviizoliacijoje esantis darbuotojas neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu? Ar toks darbuotojas,  gali būti išleidžiamas į prastovas?  Ar prastovos įmanomos, jeigu įmonė nėra įtraukta į VMI  nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus?

  Diskusijoje  dalyvaus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SADM  Kauno departamento užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė,  Valstybinės darbo inspekcijos Kauno teritorinio skyriaus vedėjas, vyriausiasis darbo inspektorius Adas Baliukevičius, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie SADM komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis. Patirtimi  dalinsis AB Achema personalo ir bendrųjų reikalų direktorė Inga Jakučinskienė, Všį „Personalo praktikų paslaugos „ vadovė Eglė Makselytė.

  Diskusiją moderuos KPPAR Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas

  Išankstinė registracija būtina. Kviečiame aktyviai dalyvauti  !

  Platesnė informacija  telefonu 867974343 arba e. paštu dalia.sinkeviciene@chamber.lt

   

  Kilus klausimų dėl registracijos, kreiptis į Andrėją Starkutę, tel. (8 614) 08 527.

  Data: 2020-12-03, nuo 14:00 iki 15:30
  Registracijos pabaiga: 2020-12-03 13:00:00

  Registracijos laikas pasibaigė


Skip to content