• Naujienos
 • Vyko diskusija dėl ekonomikos skaitmenizacijos keliamų mokestinių iššūkių

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė, Kauno finansininkų klubo vadovė, finansinių paslaugų įmonės UAB „Aurita“ direktorė Vaida Butkuvienė dalyvavo diskusijoje dėl ekonomikos skaitmenizacijos keliamų mokestinių iššūkių, kurią organizavo LR Finansų ministerija.

  Diskusija organizuota atsižvelgiant į skaitmenėjančios ekonomikos sąlygojamus iššūkius tarptautinio apmokestinimo srityje. Taip pat į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) Fiskalinių reikalų komiteto išplėstinio formato dėl kovos su mokesčių bazės erozija ir pelno perkėlimu (angl. Inclusive framework on BEPS) rėmuose vykdomą darbą, siekiant spręsti šiuos iššūkius. EBPO Fiskalinių reikalų komitete šiuo metu dalyvauja virš 130 valstybių. Diskusija organizuota kartu su verslo, finansų, mokesčių ir apskaitos konsultantų organizacijų atstovais.

  Diskusijos metu buvo pristatyta EBPO kuruojamo tarptautinio proceso eiga. Pristatytos darbo programos, dėl kurių, siekiant rasti vieningą sprendimą ekonomikos skaitmenizacijos keliamiems mokestiniams iššūkiams, diskutuoja pasaulio valstybės. Sprendimui priimti darbo programose išskiriami pagrindiniai du elementai: tarptautiniu mastu uždirbamo pelno apmokestinimo teisių pasidalijimo principų peržiūra (I ramstis) ir užsienyje neapmokestinto arba mažai apmokestinto pelno apmokestinimo teisių stiprinimas (II ramstis).

  Šiuo metu įvairiuose EBPO darbo grupių formatuose vykdomos diskusijos tiek dėl I ramsčio, tiek dėl II ramsčio pasiūlymų taikymo apimties. Tuo tikslu Finansų ministerija ir organizavo diskusiją, kurios metu buvo aptartas taikomas tarptautinis apmokestinimas ir numatomas jo keitimas.

  Jeigu turite šia tema Jūsų verslui aktualių klausimų / problemų, kviečiame kreiptis į Verslo atstovavimo skyriaus vadovę Daivą Vyšniauskienę el. paštu daiva.vysniauskiene@chamber.lt arba telefonu 8 687 36 240.

Skip to content