• Naujienos
 • Virtualiame tekstilės sektoriaus verslo kontaktų renginyje TEXTILE CONNECT 2020 – 650 įmonių iš 33 šalių

  Praėjusią savaitę vyko tarptautinis tekstilės sektoriaus verslo kontaktų renginys TEXTILE CONNECT 2020. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su Enterprise Europe Network partneriais iš Švedijos, Almi Företagspartner Jönköping AB, inicijuotas renginys turėjo įvykti Kaune, tačiau dėl visą pasaulį apėmusios pandemijos, paskelbto karantino, sustabdytų skrydžių bei draudimo organizuoti renginius dėl Covid-19 grėsmės buvo perkeltas į virtualią erdvę. Susiklosčius  nepalankiai situacijai ir renginį perkėlus į virtualią erdvę pasirodė ir teigiamos šio sprendimo pusės – pavyko išplėsti geografines renginio ribas ir apjungti net 33 pasaulio šalis. Dėka šiuolaikinių technologijų  į tarptautinį verslo kontaktų renginį užsiregistravo net 650 įmonių ne tik iš Europos,  bet ir Vidurio rytų bei Azijos – Kinijos, Indonezijos.

  Pirmą kartą vykusiame renginyje dalyvavo 56 Lietuvos tekstilės gamintojai, tekstilės sektoriaus paslaugų teikėjai, dizaineriai. 23 dalyviai – iš Kauno regiono. Lietuvos įmonės turėjo 204 susitikimus su potencialiais partneriais iš užsienio. Įmonės džiaugiasi, kad neišeidamos iš namų bei pasinaudodamos nemokama, techniškai paprasta naudotis bei papildomų investicijų nereikalaujančia prisijungimo galimybe turėjo galimybę susitikti su žaliavų tiekėjais, gamybos paslaugų teikėjais, agentais ar distributoriais iš artimojo ir tolimojo užsienio.

  Enterprise Europe Network, kuris Kauno PPA rūmuose veikia jau daugiau nei 10 metų, partnerių dėka informaciją apie planuojamą renginį turėjome galimybę viešinti įvairiuose užsienio šalių regionuose – tai lėmė didžiulį susidomėjimą  bei garantavo  dalyvių įvairiapusiškumą.

  Įmonės džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti tokiame renginyje. Ingrida Biržienė, parduotuvių „Onedress“ savininkė, teigia: „Man Textile Connect labai patiko. Tai labai efektyvus ir taupantis laiką renginys, leidžiantis online platformoje susitikti su tais dalyviais, kurių veikla, siūlomi produktai ir sprendimai gali būti įdomūs, aktualūs konkrečiai įmonei. Textile Connect – puikus renginys „be sienų“ greičiausiu būdu leidęs net ir karantino metu pabendrauti įmonėms iš skirtingų šalių. Techniškai renginys puikiai veikė, labai paprastas prisijungimo būdas. Manau, būtų labai naudinga šį renginį padaryti nuolatiniu.“

  Neringa Baužienė iš įmonės Eustilija džiaugiasi, kad  susitikimai vyko labai sklandžiai bei efektyviai: „Atsakomuosius laiškus gavome tą pačią dieną – labai tikiuosi tolimesnio bendradarbiavimo“.

  Andrius Vegys, prekės ženklo AVINFI savininkas, turėjęs net 20 susitikimų Textile Connect platformoje, teigia, jog tai – puikios koncepcijos renginys bei geras būdas surasti naujų partnerių. Andrius dalyvauja daugelyje Enterprise Europe Network organizuojamų tarptautinių B2B renginių bei pripažįsta, jog tai padėjo jam smarkiai išplėsti savo turimų klientų bazę užsienyje.

  Įmonės „A grupė“ atstovė Janina Žentelytė taip pat pasidžiaugė renginiu bei sako tikrai dalyvausianti tokiuose renginiuose ateityje. Ji teigia, kad komunikacija su renginyje dalyvavusiomis įmonėmis nesibaigė ir po renginio – ji teigia ir po renginio sulaukianti  žinučių  iš naujų įmonių su pasiūlymais  bendradarbiauti.

  Renginio TEXTILE CONNECT 2020 iniciatoriai, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmai, kaip ir partneriai Švedijoje, priklauso tarptautinei tekstilės ir mados sektoriaus darbo grupei, kurios tikslas – padėti tekstilės įmonėms bei tekstilės sektoriaus paslaugų teikėjams plėsti savo veiklą, surasti naujus partnerius užsienyje, dalyvauti tarptautiniuose renginiuose ir  projektuose bei dalintis  savo žiniomis ir patirtimi. Darbo grupės, kuri priklauso Enterprise Europe Network tinklui, dėka, tekstilės sektoriaus įmonės gali dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose B2B renginiuose įvairiose šalyse, prisijungti prie verslo misijų, dalyvauti informaciniuose renginiuose – seminaruose, dalintis patirtimi bei surasti naujų partnerių.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai džiaugiasi, kad nauja renginio koncepcija pasiteisino bei tikisi, jog TEXTILE CONNECT taps kasmetiniu tekstilės sektoriaus renginiu bei pritrauks dar daugiau įmonių iš viso pasaulio.

Skip to content