Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Šakių atstovybė nutarė artimiau susipažinti su Vilkaviškio rajono tų pačių Rūmų atstovybės nariais ir antradienį juos pasikvietė į restoraną „Kuchmistrai“, kur apie tai, kaip susirasti partnerių eksportuoti savo gaminius, papasakojo KPPAR atstovė Agnė Jaraitė.
Nors tiek vienos, tiek kitos atstovybės narių nesusirinko nė dvi dešimtys, šakiečių buvo net mažiau nei svečių, tačiau nė vienas dalyvis nepasakytų, kad susitikimas buvo nenaudingas, nejaukus ir nešiltas. KPPAR Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadovė A.Jaraitė papasakojo, kokios galimybės susirasti eksporto partnerius ir užmegzti tarptautinius ryšius Kauno regiono verslo įmonėms.
Anot lektorės, jau dešimt metų, kai egzistuoja tarptautinis ryšių tinklas „Enterprise Europe Network“ (EEN), kuriam nuo pat pradžių priklauso ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Institucijos darbuotojai įvairiais būdais nemokamai padeda įsilieti į tarptautinę rinką, tapti žinomais ir plėsti gamybą. Jau šešeri metai, kai KPPAR paslaugomis pasinaudojusi, savo gaminius į Daniją eksportuoja viena didžiausių regiono įmonių „Mantinga“. Anot A.Jaraitės, tinklo paslaugomis naudojasi apie 30 tūkst. įmonių, per tinklo gyvavimo istoriją sudaryta per 300 sutarčių, kurių apimtys viršija 25 mln. eurų. Tinklo duomenų baze vienu metu naudojasi verslo įmonės iš 65 šalių, teikiančios apie 50 tūkst. pasiūlymų. Šiuos pasiūlymus galima susirasti tinklapyje www.paramaverslui.eu. Kad supaprastintų darbą, A.Jaraitės vadovaujamas tarptautinių ryšių skyrius kiekvieną dieną informaciją su pasiūlymais pagal veiklos rūšis, gaunamas iš EEN tinkle esančių verslo dalyvių visose šalyse, pagal įmonių Rūmams nurodytas veiklas siunčia informaciją, kuri galėtų tą ar kitą įmonę sudominti. Tinkle galima talpinti ir savo verslo pasiūlymus. Šie pasiūlymai duomenų bazėje yra matomi dvejus metus.
Tai tik viena paslaugos rūšis, kurią teikia KPPAR savo nariams. Rūmai padeda organizuoti verslo partnerių susitikimus, dalyvavimą parodose, dokumentų sutvarkymą ir kt. Jeigu skyrius pats negali verslininkams padėti, ieško kompetentingų specialistų ir juos suranda. Tačiau svarbiausia sritis – vis dėlto informacijos pateikimas apie potencialius partnerius kitose šalyse. Šiomis Rūmų paslaugomis 2018 metais iš 500 Rūmams priklausančių Kauno regiono įmonių pasinaudojo apie 36 proc. gamybą vystančių įmonių. Susirinkusiuosius domino, per kiek laiko sulaukiame atsakymo į pasiūlymą, kokios investuotojų paieškos galimybės. A.Jaraitė pasakojo, kad vyksta verslo idėjų parodos, kur investuotojai taip pat lankosi. Artimiausias tokio pobūdžio forumas vyks Londone birželio mėnesį. O rudenį Kaune bus organizuojama paroda „Rinkis prekę lietuvišką“, kurioje planuojamas organizuoti forumas apie eksporto plėtrą. Jame žada dalyvauti potencialūs klientai iš Švedijos ir Danijos.
Dėkodamas už įdomią informaciją, KPPAR tarybos narys ir Šakių agentūros vadovas bei susitikimo idėjinis vadas, UAB „Gulbelė“ direktorius Arūnas Tarnauskas akcentavo, jog nuolat girdintis klausimą, kokią naudą teikia narystė KPPAR. Jis pabrėžė, jog asocijuoti nariai visada yra stipresni, jiems lengviau spręsti klausimus atsidūrus sudėtingose situacijose, lengviau įsiterpti į tarptautinę rinką. Tai, ką pristatė Agnė, anot jo, yra tik viena iš Rūmų vykdomų veiklos sričių, tačiau labai svarbi gamintojams. Kitą kartą susitikę, tarkime, Vilkaviškyje, abiejų atstovybių Rūmų nariai gali aptarti kitą sritį, nes sklaidos niekada nebūna per daug. Tiek A.Tarnauskas, tiek Vilkaviškio atstovybės vadovas Linas Dubickas pristatė į susitikimą atvykusius narius, jų atstovaujamas įmones ir veiklos sritis. Vilkaviškio atstovybė įkurta neseniai, praėjusių metų gruodį, jos koordinatorius – Vilkaviškio turizmo informacijos centro vadovas Vitas Girdauskas. Šakių atstovybės veiklą koordinuoja Šakių verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė. Po oficialios dalies visi susitikimo dalyviai betarpiškai bendravo ragaudami zanavykiško „Ragaučiaus“ patiekalų.
Šaltinis:
Laikraštis Valsčius