• Naujienos
 • Verslumo skatinimas teikiant konsultacijas ir mentorystės paslaugas Jonavoje

  2020 metų pabaigoje, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialas pasirašęs sutartį su Europos socialinio fondo agentūra, ėmėsi vykdyti Jonavos vietos veiklos grupės projektą „Verslumo skatinimas teikiant konsultacijas ir mentorystės paslaugas“, projekto Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0473.

   

  Bendra projekto suma – beveik 66 tūkstančiai eurų. Prie projekto veiklų 4927,03 Eur prisidėjo ir Jonavos rajono savivaldybė.

   

  Projekto veiklos pradėtos vykdyti 2021 metais. Veiklas kiek pristabdė pandemija, tačiau nuo vasaros veiklos apimtys padidėjo, intensyviai vyko renginiai, konsultacijos, metų pabaigoje viena grupė pradėjo mokytis programavimo pagrindų.

  Kokią pagalbą Jonavos miesto gyventojai gali gauti projekte bei kuo projektu siekiama?

  Vykdomas projektas turi keletą tikslų. Pirmas tikslas yra paskatinti naujų verslo iniciatyvų kūrimą, kad besidomintys verslu gautų visapusišką paramą jam pradėti ir sėkmingai tęsti. Suteikti verslumo ugdymo konsultacijas, renginiuose supažindinti su praktiniais verslo veikimo principais – taip paskatinti imtis nuosavo verslo. Antras tikslas – konsultacijų, mokymų  pagalba, pasitelkiant mentorius, organizuojant įvairius projektus padėti projekto dalyviams atrasti savo stipriąsias puses, įgauti pasitikėjimo savo jėgomis, kelti kompetenciją bei padėti įsitvirtinti darbo rinkoje.

  Projekto veiklos

  Ilgiausiai ir intensyviausiai vykstanti projekto veikla – individualios konsultacijos verslo klausimais. Jeigu turite idėjų dėl nuosavo verslo, bet neapsisprendžiate kokią veiklos formą pasirinkti, įsigilinę į jūsų lūkesčius, projekto konsultantai padės jums apsispręsti ir padės pasirinkti jūsų verslui optimaliausiai tinkančią verslo formą.

  Galbūt norite tik „išbandyti“ verslą, tuomet paprasčiausia jį pradėti su Verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma. Čia padėsime nuo pat pradžių – iš EVRK klasifikatoriaus išsirinkti jūsų verslo konkretų pavadinimą, padėsime šią veiklą įregistruoti VMI sistemoje, supažindinsime su apskaitos bei mokesčių subtilybėmis, jums priklausiančiomis lengvatomis. Jums nereikės informacijos ieškoti VMI bei Sodra duomenų bazėse, pateiksime viską glaustai, kiekvienam suprantama kalba.

  Jeigu planuojate steigti juridinį asmenį, sužinosite kuo skiriasi UAB nuo MB, kodėl Individuali įmonė yra labiau rizikinga veiklos forma, kokias socialines garantijas suteikia konkreti verslo forma, kokiais būdais galime gauti įmonėje uždirbtą pelną, kokius mokesčius ir kam reikia sumokėti. Visa tai priklauso nuo labai konkrečių kiekvieno būsimo verslininko poreikių, net nuo žmonių, kuriančių veiklą skaičiaus. Steigiant verslą, kvailų klausimų nėra, todėl be baimės galėsite juos užduoti ir kartu ieškosime jums labiausiai tinkamo rezultato.

  Kitas aktualus klausimas – finansinių šaltinių paieška. Projekto metu galite sužinoti kokią paramą verslui skiria Jonavos rajono savivaldybė (Veikia Smulkaus ir vidutinio verslo bei ūkininkų rėmimo fondas), ko galime tikėtis iš INVEGOS, o galbūt jūsų idėjai įgyvendinti galima gauti ES struktūrinių fondų paramą ar pasinaudoti Užimtumo tarnybos galimybėmis.

  Kilo klausimų pajamų deklaravime, susidarė neaiškios skolos ar nemokate sudaryti mokestinės paskolos sutarties? Atvykite pasikonsultuoti, konkrečios įžvalgos iš specialistų praktikų visada naudingos, net jei nuspręsite, kad verslo imtis kol kas nesiryžtate, įgytos žinios tikrai pravers ateityje.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo direktorė Dalia Sinkevičienė yra šio projekto konsultantė, tad žino kaip svarbu išsiaiškinti visus niuansus ir išvengti nusivylimo ar net finansinių nuostolių ateityje.

  2021 metais konsultuotus asmenis labiausiai domino Individuali veikla su pažyma bei Mažosios bendrijos (MB) steigimas. D. Sinkevičienė sako, kad pradėję vykdyti veiklas, žmonės grįžta pasikonsultuoti, pakviečia savo draugus bei pažįstamus. „Drąsiai teigiu – šios konsultacijos yra tikrai naudingos, o teigiami žmonių atsiliepimai ragina mus nesustoti, domėtis naujovėmis ir nuolat tobulėti“, – sako projekto konsultantė.

  2021 metais jonaviečiams buvo suteiktos net 85 konsultacijos. Jeigu ne pandemija ir su ja susiję ribojimai – jų būtų buvę dar daugiau, o tai reiškia, kad tokia paslauga miestiečiams yra aktuali.

  KPPAR Jonavos filialas kviečia į konsultacijas Jonavos miesto gyventojus. Mus rasite adresu Klaipėdos g.15 (buvęs karinis komisariatas), įėjimas nuo gatvės pusės. Visuomet patariama registruotis iš anksto telefonu 8 679 74343, tuomet bus skirtas jums patogus laikas. Tačiau net ir užsukantiems be išankstinės registracijos –  suteikiamos konsultacijos esamuoju laiku arba skiriamas kitas priimtinas laikas artimiausiu metu. Konsultacijos jonaviečiams yra nemokamos, jas dengia ESFA bei Jonavos rajono savivaldybės skirtos lėšos.

  Kita projekto veikla – renginiai verslumo tematika. Renginiai trunka iki 4 valandų, juos moderuoja ir veda lektoriai – savo sričių žinovai, todėl šiuose renginiuose įgysite ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo savo jėgomis, sužinosite kokios savybės būdingos sėkmingiems verslininkams, susipažinsite su praktiniais verslo vykdymo aspektais bei surasite bendraminčių.

  Projekte iš viso numatyti 5, o 2021 metais jau įvyko 3 verslumo skatinimo renginiai – „Verslas neišvengiamai – nuo ko pradėti“, vedamas verslininkės, UAB „Aurita“ vadovės, KPPAR viceprezidentės Vaidos Butkuvienės, „Mokesčių ir apskaitos naujienos ir aktualijos“, kurį vedė mokesčių ekspertė Jurgita Čepulienė bei „Kaip sėkmingai pradėti jūsų asmenybei tinkamą verslą“, kurį vedė personalo specialistė, MB „Herojaus kelias“ įkūrėja Giedrė Žentelytė Linkienė. Nors planuota, kad kiekviename renginyje dalyvaus apie 10 dalyvių, jų buvo net tris kartus daugiau.

  Pirmuose renginiuose buvo aptartos konkrečius verslo steigimo, mokesčių administravimo klausimai, tuo tarpu trečiasis renginys buvo skirtas savo stipriųjų pusių paieškoms, laiko planavimui, prioritetų susidėliojimui. Sužinojome, kad baimė ir stereotipai yra didžiausi stabdžiai, siekiant savo tikslų, o jei kažko norime, bet neatrandame tam laiko – tai tiesiog nesusidėliojame prioritetų ir neišskiriame svarbiausio. Renginyje dalyvavo jaunimas, žengiantis pirmus žingsnius versle, tad pasakojimai, jog nepasisekęs projektas nebūtinai yra nesėkmė, skleidė svarbią žinutę. Nesėkmė ilgainiui gali virsti didesne sėkme, o išmoktos pamokos – atnešti dar didesnės naudos ateityje. Todėl nepavykus verslui, nesusiklosčius karjerai vienoje srityje, visad galime bandyti kitoje.

  Svarbiausia nesusikoncentruoti į nesėkmes, drąsa, gebėjimas užmegzti ryšius, asmeninis produktyvumas leis mums pildyti svajones bei būti sėkmingais ateityje. Dėkojame lektorei Giedrei, kuri net renginiui pasibaigus rado laiko individualiai pabendrauti su jaunais žmonėmis, kuriems labai reikėjo palaikymo bei paskatinimo.

  Dar viena projekto suteikta galimybė jonaviečiams – programavimo pagrindų mokymai. Pirmoji mokymų grupė startavo 2021 metų gruodžio mėnesį. Maloniai nustebino, kad mokytis  programuoti rinkosi ne tik jaunuoliai, bet ir žmonės, sulaukę 40 ir daugiau metų, norintys pakeisti savo veiklos kryptį  arba pakelti į kitą lygmenį dabartinę savo karjerą. Stereotipiškai vyriška laikytą veiklą rinkosi ir moterys. Šiuo metu jau mokosi 2 grupės, artimiausiu metu darbus pradės ir 3-oji. Mokymai vyksta mišriu būdu, derinant nuotolinį darbą su darbu grupėse, projektui skirtose patalpose Klaipėdos g.15, Jonavoje. Pasibaigus programai „Mini“, apsisprendę tobulėti ir eiti toliau dalyviai, mokymus tęs  „Medium“ ir „Maximum“ programose.

  Tad laukia intensyvūs metai. Kviečiame jonaviečius prisijungti prie projekto veiklų, aktyviai konsultuotis bei dalyvauti renginiuose bei mokymuose. Artimiausias verslumo skatinimo renginys planuojamas jau vasario mėnesį, tikslesnę informaciją rasite Kauno prekybo, pramonės ir amatų rūmų tinklapyje Chamber.lt bei rūmų Facebook paskyroje. Konsultacijos šiais metais vyksta nuolat – tereikia užsiregistruoti arba atvykti į vietą (Jonavoje, Klaipėdos g.15). Telefonas pasiteiravimui 8 679 74343.

   

  KPPAR Jonavos filialo direktorė Dalia Sinkevičienė

Skip to content