• Naujienos
 • Verslumo paskaita Sūduvos buhalterių klube

  Sūduvos buhalterių klubo narės ketvirtadienį po darbų rinkosi į susitikimą su Asta Matukiene. Susitikimo tema – „Verslumo paskaita – išklausyk ir pasiryžk“.

  Susitikimo metu A. Matukienė papasakojo apie asmeninio verslo galimybes, pasidalino savo sėkmės istorija ir patarė nuo ko reikėtų pradėti. Pradžioje – sėkmingo verslo idėjos atpažinimas ir įvertinimas, toliau seka verslo kūrimas. Tai teoriniai ir praktiniai žingsniai, tad be verslumo  žinių bei gebėjimų stiprinimo, nepavyks sukurti darnios verslo aplinkos.

  Pranešėja pasidalijo praktiniais patarimais, prisiminė kaip gimė idėja užsiimti konkrečia veiklos sritimi, kokių turėjo sunkumų veiklos pradžioje ir kaip juos įveikė. Gimus idėjai, kad reikia pradėti kurti savo verslą, pirmiausia reikia įvertinti keletą esminių dalykų: ar užteks turimų resursų ją įgyvendinti ir antra – ar pati idėja yra perspektyvi. Viską gerai apsvarsčius, padėjus emocijas bei nesėkmės baimes į šoną, tampa akivaizdu, kad pačiu blogiausiu atveju, kas gali nutikti – tai tiesiog nepasiseks. Reikia suprasti ir tai, kad kiekviena nesėkmė išmoko ko nors naudingo, ką vėliau galima pritaikyti savo asmeniniame gyvenime ar kitame versle.  Taip pat reikia įveikti nesėkmės baimę, reikia suprasti, kad nuosavas verslas (nesvarbu ar mažas, ar didelis verslas) neša ir tam tikrą riziką.

  Kitas dažnas reiškinys, kuris turi daug įtakos pradėjus verslą – finansai. Bet šiandien yra daug finansavimo instrumentų, fondų ir kitų galimybių, kurios leidžia pakankamai saugiai startuoti naujame versle.  Kuriant verslą reikia turėti žinių, tačiau geriausias būdas ateina per praktiką.

  A. Matukienė pasidžiaugė, kad greitu laiku atidarys nuosavą grožio studiją žmonėms, kurie neabejingi sveiko maisto ruošimui bei naudojimui, nes norisi padėti žmonėms gyventi geriau ir sveikiau, puoselėjant grožį su Amway produkcija ir pakvietė joje apsilankyti ateityje.

Skip to content