• Naujienos
  • KPPAR klubų išvyka į TELTONIKA IOT GRUPĖS gamyklą „TELTONIKA EMS“

    Liepos 21 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (KPPAR) veikiančių Verslo vadovų, INNO ir Eksportuotojų klubų nariai dalyvavo visos dienos išvykoje – lankėsi „Teltonikos“ įmonių grupei priklausančioje „Teltonika EMS“ gamykloje. Pagrindinė įmonių grupės gamykla Vilniuje, Liepkalnio g. veikia nuo 2006 m. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei 600 darbuotojų.

    Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ turi daugiau kaip 2400 darbuotojų komandą 19-oje valstybių. Įmonių grupė vienija lietuviškus elektronikos produktus gaminančias „Teltonikos“ prekės ženklo įmones ir siekia tapti viena iš pasaulinių lyderių, kuriančių unikalius daiktų interneto sprendimus, kurie tarnauja žmonėms. „Teltonikos“ įmonių grupė yra viena didžiausių elektronikos ir daiktų interneto prietaisų gamintojų Baltijos šalyse.

    „Teltonika EMS“ gamyklos aukščiausios kvalifikacijos specialistai supažindino klubų atstovus su gamybos procesais ir produktais, tarp kurių – telematikos, tinklo ryšio, telemedicinos, sekimo ir stebėjimo prietaisai. „Teltonikos“ gamybinės linijos yra pilnai automatizuotos, čia veikia robotiniai įrengimai, kurie užtikrina aukštą kokybę, tikslumą ir efektyvumą.

    Šiuo metu vyksta sparti įmonių grupės plėtra įgyvendinant 14 investicinių projektų, iš kurių vienas bus užbaigtas jau šį rudenį. Artimiausiais mėnesiais Molėtuose duris atvers „Teltonikos technologijų centras“, kuriame įsikurs administraciniai ir gaminių projektavimo biurai, laboratorijos bei gamybinės linijos. Investicijos į „Teltonikos technologijų centrą“ Molėtuose siekia 34 mln. Eur.

    Iki 2025 m. „Teltonika“ Liepkalnio g. taip pat planuoja didžiulę plėtrą įgyvendindama „Teltonika High-Tech Hill“ projektą. Šalia jau esamos gamyklos iškils nauji gamybiniai, administraciniai pastatai, laboratorijos ir akademijos. Čia planuojama pradėti plastikinių dalių ir spausdintinio montažo plokščių gamybą. Šioje gamykloje įmonių grupė gamins telematikos prietaisus, tinklo įrangą, sekimo ir stebėjimo, telemedicinos ir kitus daiktų interneto įrenginius.

    Po kelerių metų „Teltonika“ planuoja atidaryti gamyklą, o tarp keturiolikos „Teltonikos“ investicinių projektų artimiausiems dešimčiai metų – ir puslaidininkių lustų  pramonės įkūrimas Lietuvoje.

    Iš viso iki 2030 m. įmonių grupė Lietuvoje yra numačiusi 3,7 mlrd. Eur investicijas. Įgyvendinus numatytus projektus, planuojama, kad po dešimtmečio įmonių grupėje dirbs daugiau nei 30 000 žmonių įvairiose pasaulio šalyse.

    Po viešnagės aukštųjų technologijų gamykloje, KPPA rūmų klubų nariai leidosi į pažintinę ekskursiją Lietuvos nacionaliniame muziejuje, lankėsi Istorijos namų salėse, kur archeologas Gytis Grižas pristatė parodą – “Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas”. Tai Vilniaus dovana Kaunui – 2022 metų Europos kultūros sostinei.

    Antanas Ingelevičius (1892–1947) – kūrėjas, kuriam buvo atseikėta talento, bet pagailėta šlovės. Jo nuotraukos tokia pat paslaptis, kaip ir jų autorius. Prieš jo fotoobjektyvą tarpukario Kaunas atsiskleidė visai kitomis spalvomis – senovinis, medinis, besivystantis, kasdienis ir ikimodernistinis. Visai kitoks, negu mes jį pažįstame.

    Nuotraukose ryškėja nefasadinis XX a. 3–4 dešimtmečio pradžios Kaunas ir medinė jo architektūra, teatras Vilkolakis, kultūros veikėjai ir bohemos gyvenimas, Antano artimieji ir draugai. Parodos rengėjai kviečia pasivaikščioti po Kauną prieš 100 metų. Šios kelionės metu diskutuota ir šiandien aktualiais klausimais apie kūrėjo ir miesto santykį: kaip menininkas kuria miestą ir kaip miestas kuria menininką? (Plačiau apie parodą skaitykite: https://lnm.lt/renginiai/paroda-antanas-ingelevicius-kurejas-ir-miestas/).

    Tolimesnei viešnagės sostinėje programai KPPA rūmų narys, MB „Virmalda“ vadovas Virginijus Rabačius pakvietė verslo partnerį UAB „Rekreacinė statyba“ vadovą Algimantą Šiukštą, kuris papasakojo apie jo vadovaujamos įmonės nuolat vykdomus Gedimino kalno sutvirtinimo darbus, kalno gelbėjimo darbų ypatybes. Taip pat buvo aplankyta ir pati Gedimino pilis, jos muziejaus vadovė surengė ekskursiją pilyje.

    Verslininkai turėjo galimybę apžiūrėti ir sparčiai restauruojamą Pilininko namą. Rekonstrukcijos darbus MB „Virmalda“ planuoja baigti 2023 m. rugpjūčio mėnesį.

    Už šios išvykos popietinę programą įmonių vadovai buvo ypatingai dėkingi Virginijui Rabačiui, MB „Virmalda“ direktoriui.

Skip to content