• Naujienos
 • Verslo tarybos susitikimas su LR finansų ministre Gintare Skaiste

  Praėjusią savaitę įvyko Lietuvos verslo tarybos, kurią sudaro Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija bei „Investor’s Forum“, ir LR finansų ministrės Gintarės Skaistės susitikimas.

  Susitikime, kuriame dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, siekta išsiaiškinti kodėl stabdoma mokesčių reforma bei ko reikėtų tikėtis verslui, siekiant išspręsti beveik 5 procentų biudžeto deficito problemą, kai buvo planuotas dvigubai mažesnis deficitas. Biudžeto deficitą į didesnę pusę pakoregavo karas Ukrainoje, didėjančios socialinės išmokos, siekiant amortizuoti infliaciją, taip pat padidintas finansavimas gynybai.

  Susitikimo metu verslininkų nenustebino, kad planuojamas mokesčių bazės plėtimas. Pirmiausia nekilnojamojo turto apmokestinimas bei mokesčių peržiūra sektoriuose, kuriuose generuojamos didelės pajamos, o sumokami mokesčiai to neatspindi. Svarstoma ir apie įmonių automobilių, naudojamų privatiems poreikiams, apmokestinimą. Ministrė informavo, kad jau greitai atnaujintas mokesčių pakeitimų projektas bus pateiktas svarstymui.

  Šiuo metu Lietuvoje peržiūrint mokestinę bazę bei planuojant paramos priemones verslui yra atsižvelgiama į Europos Sąjungoje taikomą praktiką. Dėl itin išaugusių energetikos kainų sudėtingoje situacijoje esantis verslas buvo išgirstas – bus numatytas subsidijavimas energetikos kaštų kompensavimui.

  Verslo tarybą domino ir situacija su reinvestuojamo pelno apmokestinimu. Įvertinus didelį biudžeto deficitą ir reikšmingas jo pajamas iš pelno apmokestinimo, kurios sudaro apie vieną milijardą eurų, artimiausiu metu taikyti tokią lengvatą rizikuojant biudžeto praradimais būtų neatsakinga. Tačiau nebuvo atmestas verslo tarybos pasiūlytas variantas motyvuoti verslą, plečiant galimybę investuoti į naujas technologijas per amortizacinius atskaitymus, maksimaliai debiurokratizuojant patį jo procesą.

  Susitikimo metu diskutuota ir apie viešųjų pirkimų situaciją, kuomet pabrangus žaliavoms sąmatos stipriai išauga, o užsakovai, dažniausiai savivaldybės ar ministerijos, sąmatos padidinti nesutinka. Ministrė sutinka, kad tai aktuali problema ir žadėjo ieškoti galimų jos sprendimų. Be to, ministerijos ir savivaldybės gali indeksuoti kainas, kaip tai numato LR viešųjų pirkimų įstatymas.  Ministrė taip pat pažadėjo paremti kreditavimo galimybę, suteikiant papildomas garantijas kredito įstaigoms, kuomet įmonės balansas neatitinka kredito sąlygų. Kitaip tariant, planuojama, kad įmonei bus suteikta INVEGOS garantija tai daliai kredito, kurio nepadengia įmonės balansas.

  Susitikimo metu taip pat aptartas lengvatinio PVM taikymas pasibaigus apribojimams dėl Covid-19 pandemijos. Ministerija neatmeta galimybės lengvatinį PVM taikyti viešbučiams, tačiau neplanuojama to daryti restoranams ir kitoms sritims.

Skip to content