• Naujienos
 • Verslo, savivaldos ir valdžios atstovų diskusija

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai sukvietė verslininkus, savivaldos ir valdžios atstovus prie apskritojo stalo diskutuoti apie itin aktualius žemės reformos ir kitus su valstybinės žemės nuoma, įsigijimu, užstatymu susijusius klausimus.

  Renginyje dalyvavo Žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius, Žemės tvarkymo ir melioracijos skyriaus patarėja Dainora Švirmickienė ir vyriausioji specialistė Greta Gurkšnytė, Nekilnojamojo turto kadastro ir geodezijos skyriaus vyriausiosios specialistės Alina Šileikienė ir Lina Aniūnienė bei Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Laimonas Čiakas, Žemės tvarkymo ir administravimo departamento atstovė Zita Kvietkienė, Žemės administravimo skyriaus vedėja Loreta Dauskartė ir Kauno miesto skyriaus vedėja Alma Markuckienė.

  Žemės reformos problema aktuali ne tik verslui, bet ir savivaldai, todėl renginyje dalyvavo daugumos Kauno ir Marijampolės regionų savivaldybių atstovai bei Kauno, Šakių ir Vilkaviškio rajonų merai.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, Kauno ir Marijampolės apskričių, savivaldybių vadovai ir specialistai buvo kviečiami iš anksto užduoti jiems aktualius klausimus į kuriuos diskusijos metu Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės žemės tarnybos atstovai pateikė atsakymus.

  Diskusijos metu  buvo bandoma rasti atsakymus į visiems svarbius klausimus, kalbėta apie tobulintiną teisinį reglamentavimą bei siekiama rasti sprendimus, kad žemės tvarkymo ir administravimo politika būtų įgyvendinama vienodai visoje Lietuvoje. Nemažai kalbėta apie nuosavybės teisių atkūrimo kaimiškose vietovėse klausimą. Tai buvo vienas iš svarbiausių Nacionalinei žemės tarnybai LR Vyriausybės programoje numatytų uždavinių  2019 metams. Užbaigti Žemės reformą ir nuosavybės teisių atkūrimą į kaimo vietovėse ir miestuose turėtą žemę, suprojektuoti sklypus atkūrimui ketinama šiemet, tačiau kadastrinių matavimų atlikimas vis dėl to galimai persikels į 2020 metus. Į kitų metų III ketv. kelsis ir nuosavybės teisių atkūrimo klausimai Vilniaus mieste bei Trakuose.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, moderuodamas renginį, kvietė verslininkus išsakyti savo pozicijas ir siekė, kad valdžios atstovai išgirstų verslo poreikius ir problemas su kuriomis susiduriama. Žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius kalbėdamas kvietė aktyviau bendrauti ir bendradarbiauti bei rasti konstruktyvų dialogą tarp savivaldos, Nacionalinės žemės tarnybos ir verslo atstovų.

Skip to content