• Naujienos
  • Verslo moterų tinklas: „Grąžinkime moterims moteriškumą!“

    Verslo moterų tinklas – tai iniciatyva, kuria siekiama padėti moterims verslininkėms sėkmingai pradėti verslą, skatinti moterų verslo plėtros iniciatyvas bei aktyviau įsitraukti į sprendimų priėmimo procesus. Verslo moterys veikia regioniniu lygmeniu – yra keturi regioniniai verslo moterų tinklai, veikiantys prie Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų, ir nacionaliniu – verslo moterys buriasi į Nacionalinį verslo moterų tinklą. Kiekvienais metais vyksta šio tinklo narių susitikimas. Jo tikslas – pažinti tinklo nares iš kitų regionų ir užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui. Tačiau kartu šie susitikimai turi ir dar vieną misiją – tai moteriškos bendrystės renginys.

    Metinio Nacionalinio verslo moterų tinklo susitikimo šūkis „Grąžinkime moterims moteriškumą“ šiemet iš tiesų buvo daug žadantis. „Turėjome puikią progą paneigti mitus, galbūt net pačioms atsikratyti tam tikrų stereotipinių įvaizdžio detalių“ – po susitikimo sakė Nacionalinio verslo moterų tinklo vadovė Fausta Šeputytė. Paklausta apie kokius mitus kalba tinklo vadovė išsidavė, kad kartais pavargsta nuo šūkių apie lyderystę ir stereotipinio moters verslininkės įvaizdžio. „Šiandien moteris verslininkė – tai būtinai griežtas kostiumėlis, tik rimtos kalbos apie verslą, augimą, konkurentų nugalėjimą  ir visokias kitokias kovas, tik griežtas tvarkaraštis ir jokio laiko sau, savo pomėgiams ar paprasčiausiam neįpareigojančiam pokalbiui prie kavos“ – sako moteris verslininkes vienijančio tinklo vadovė.

    Jau yra taip nutikę istorijoje, kad moterys, siekdamos lygių teisių su vyrais, pavargo nuo savo pačių suvyriškėjimo. Moteriškumą joms grąžino Christian Dior su pirmąja savo kolekcija, pademonstruota 1947 metais, kuri ne tik sukėlė sensaciją pokarinėje Europoje, kur moterys dėl audinių trūkumo segėjo trumpus sijonus ir vilkėjo kvadratinius vyriškus švarkus ar kelnes, bet ir pradėjo naują „New Look“ stiliaus epochą. Todėl verslo moterys, nelaukdamos ir taip dažnai besikeičiančių mados vėjų naujų krypčių, dalinosi bendryste ir geromis emocijomis, nes renginio programa buvo kupina moteriškų veiklų.

    Keturiasdešimt verslininkių iš visos Lietuvos susitiko Panevėžyje, kur moteris pasveikino šio miesto meras, bei Panevėžio PPA rūmų generalinis direktorius. Devynios Kauno regiono verslo moterų tinklo narės: Fausta Šeputytė, Irma Kvedarienė, Živilė Vaitkūnienė, Eugenija Galkauskienė, Jūratė Aukštuolienė, Aistė Vasilkevičienė, Virginija Poškaitienė, Monika Bobinienė ir Loreta Purvainienė, kartu su kitų regionų atstovėmis dalyvavo madų šou, kvepalų bei papuošalų pristatymuose, degustavo šampaną, žaidė kriketą bei tapė ant šilko. Tačiau, besimėgaudamos bendravimu, nepamiršo ir Verslo moterų tinklo tikslų – moterų verslumo skatinimo, lygių galimybių principo užtikrinimo versle siekimo bei savitarpio pagalbos teikimo tinklui priklausančioms narėms.

Skip to content