• Naujienos
 • Verslo misija į Švediją

  Švedija – daugelio įmonių tikslinė verslo rinka, tad prieš įžengiant į ją, svarbu susipažinti su verslo kultūra, potencialu ir megzti asmeninius kontaktus!

  Gegužės 24-26 d. Kauno PPA rūmai, bendradarbiaudami su Švedijos prekybos rūmais Lietuvoje, LR ambasada Švedijoje bei daugeliu kitų organizacijų, organizavo verslo misiją į Švediją, Upsalą. Verslo misijoje dalyvavo daugiau kaip dešimt Kauno ir kitų regionų įmonių iš IT, robotikos, biotechnologijų, maisto produktų gamybos, metalo apdirbimo, reklamos-leidybos ir kt. sektorių.

  Upsala – ketvirtas pagal dydį ir vienas seniausių Švedijos miestų, kuriame susijungia istorija, kūrybiškumas, tvarumas, kompaktiškumas ir galimybių kūrimas. Tai – tarptautinis universitetinis miestas, o tuo pačiu – ir sparčiai augantis regionas, vis labiau integruojamas į platesnį Stokholmo regioną. 

  Verslo misijos dalyvių laukė itin intensyvi ir turininga programa. Šalia individualių B2B susitikimų įmonių atstovai turėjo galimybę praplėsti akiratį, susipažinti su pasaulyje gerai žinomomis įmonėmis bei inovacijomis, geriau pažinti verslo aplinką ir kultūrą.

  Delegacijos atstovai lankėsi Upsalos inovacijų centre (Uppsala Innovation Hub), STUNS centre, Žaliųjų inovacijų parke (Green Innovation Park), susitiko su šių organizacijų atstovais, kalbėjo apie verslo aplinką ir kultūrą bei mezgė partnerystes su čia įsikūrusių ir veikiančių įmonių atstovais.

  Buvo aplankytas Upsalos verslo parkas (Uppsala Business Park), kuris verslo misijos dalyvius sužavėjo ne tik savo veiklos ir plėtros mastais, bet ir išskirtinėmis erdvėmis, puikiai pritaikytomis taip, kad būtų nuosekliai palaikomas darbuotojų darbo-poilsio balansas. Misijos dalyviai taip pat turėjo galimybę apsilankyti gerai žinomos visame pasaulyje įmonės TermoFisher ofise, išgirsti apie jos veiklą ir ateities planus, pabendrauti su Upsaloje gyvenančiais bei dirbančiais lietuviais. 

  Verslo delegacija buvo šiltai priimta LR ambasadoriaus Švedijoje rezidencijoje: bendravo su LR ambasadoriumi Švedijoje G. Čekuoliu, komercijos atašė D. Budriu, kitais ambasados darbuotojais, diskutavo apie Lietuvos ir Švedijos verslų bendradarbiavimo galimybes, potencialą bei ateityje planuojamus kitus dvišalius renginius. Misijos dalyviai taip pat turėjo susitikimą su Lietuvos profesionalų klubo (LPS CLUB) Stokholme nariais, aktyviai mezgė kontaktus ir ieškojo bendrų sąlyčio taškų bendradarbiavimui.

  Verslo misijos dalyviams didžiulį įspūdį paliko ir vizitas į SCANIA gamyklą, kur ne tik sužinojo, kokios yra lietuvių perspektyvos ir galimybės tapti vienos iš žinomiausių pasaulio įmonių tiekėjais, bet ir turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti įmonės variklių gamybos-liejimo padalinyje bei patiems pavairuoti naujausius SCANIA autobusų ir sunkvežimių modelius demo trasoje.

  Kaip mini verslo misijos dalyviai, „tokios verslo misijos, kuomet iš arti susipažįstama su vietos verslo aplinka ir kultūra bei čia veikiančiomis pasaulinėmis įmonėmis – visada yra naudingos. Jos ne tik praplečia akiratį bei leidžia suprasti darbo su šalimi specifiką, bet ir deda stiprų pagrindą asmeniniams šiltiems verslo kontaktams, o su jais ir pirmiesiems žingsniams į naują eksporto rinką“.

  ——————————-

  Verslo misija yra projekto „Eksporto rinkų plėtra dalyvaujant tarptautiniuose renginiuose“ (Nr. 03.2.1-LVPA-K-801-06-0019) dalis ir yra dalinai finansuojama ES Regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto vykdytojas – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Skip to content