• Naujienos
  • Verslo bendruomenė rinkosi Jonavoje

    Rugsėjo 3 d., Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas, filialo 7-ojo gimtadienio proga, pakvietė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenę, Jonavos rajono verslininkus bei valdžios atstovus susėsti prie apvalaus stalo, kviečiančio susipažinti, bendrauti ir bendradarbiauti.

    Renginio dalyviai išklausė banko „Swedbank“ Baltijos šalių makroekonomikos tyrimų vadovo, banko grupės vyriausiojo ekonomisto pavaduotojo Nerijaus Mačiulo pranešimą „Pasaulio ir Lietuvos ekonomikos apžvalga“. Ekonomistas pranešime pristatė šių dienų ekonomikos tendencijas, aptarė Jungtinių amerikos valstijų ir Kinijos prekybos konfliktą. Pasaulio prekybai sudarant daugiau nei 60 proc. pasaulio Bendrojo vidaus produkto, šis konfliktas neabejotinai turi didelę įtaką viso pasaulio ekonomikai. Ekonomistas juokavo, kad prieš kelerius metus nebūtų pagalvojęs, kad upės vandens lygis gali būti ekonominis rodiklis, tačiau dabartinė situacija Vokietijoje ir sumažėjęs Reino upės vandens lygis yra labiau grėsmingas nei keistas ar juokingas faktas. Kalbėdamas apie Lietuvą, N. Mačiulis pastebėjo, kad 90 proc. Lietuvos Bendrojo vidaus produkto  sudaro eksportas. Daugiausiai eksportuojama į ES šalis. Ir nors šiuo metu Lietuvos eksportas nėra paveiktas, o jo augimas stipriai nesulėtėjęs, tam tikri rodikliai vis dėl to leidžia prognozuoti galimą ekonomikos perkaitimą.

    Pasižvalgę po pasaulį ir patyrinėję ekonomines tendencijas, renginio svečiai buvo pasveikinti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento Zigmanto Dargevičiaus, Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo tarybos pirmininko Alfonso Meškausko. Po sveikinimo žodžių, padėkoję vieni kitiems, už jau septynerius metus trunkantį bendradarbiavimą, verslo bendruomenė ir valdžios atstovai diskutavo  kaip paskatinti sėkmingai veikiančių verslų Jonavos rajone atsiradimą bei aptarė kitus ūkio gerinimui svarbius klausimus.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai turi ką pasiūlyti verslui, todėl, jau esamiems ir dar tik būsimiems rūmų nariams, Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadovė Agnė Jaraitė bei Švietimo ir mokslo skyriaus vadovė Aušra Misonė pasakojo apie verslo partnerių paieškos užsienyje bei pameistrystės galimybes, o Jonavos filialo direktorė Dalia Sinkevičienė pristatė filialo raidos istoriją, vykdomas veiklas ir pakvietė tapti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės dalimi.

Skip to content