• Naujienos
  • Verslo apdovanojimai iniciatyviausiems ir ryžtingiausiems

    Lapkričio 13 dieną jau penkioliktą kartą vyko tradicinis metinis Marijampolės regiono verslo apdovanojimų renginys „Metų žvilgsnis“. Apdovanotos buvo Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio rajono ir Šakių rajono savivaldybėse veikiančios įmonės.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Nominacija už verslo bendruomenės telkimą skirta trims įmonėms iš skirtingų savivaldybių

    Nominacija už verslo bendruomenės telkimą skirta Kazlų Rūdos savivaldybėje veikiančiai įmonei UAB „Šamoto centras“ ir jos vadovui Algimantui Bučinskui. Įmonė įkurta 1998 metais, kaip individuali prekybos ir paslaugų įmonė, o 2006 metais reorganizuota į uždarąją akcinę bendrovę. Pagrindinė įmonės veiklos kryptis – pramonės aprūpinimas medžiagomis ir žaliavomis. Pagrindinės pramonės šakos – energetika, šilumos ūkis, chemijos, trąšų pramonė, metalo apdirbimas. Didmeninė prekyba termoizoliacinėmis ugniai atspariomis medžiagomis (formuoti gaminiai – šamotinės  plytos, plokštės, blokai. Birūs gaminiai – ugniai atsparūs užpildai, betonai. Pluoštinės termoizoliacinės plokštės, dembliai, kartonai – skirti aukštai temperatūrai).

     

    Nominacija už verslo bendruomenės telkimą skirta Marijampolės savivaldybėje veikiančiai įmonei UAB „Transmundus“ ir jos vadovui Vytautui Bieliauskui. Įmonė veikia nuo 2006 metų. Pagrindinė veikla – logistika. Kroviniai gabenami į Europos Sąjungos šalis.

     

     

     

     

     

    Nominacija už verslo bendruomenės telkimą skirta Šakių rajono savivaldybėje veikiančiai įmonei UAB „Bakūžė LT“ ir jos vadovui Vaidui Morkevičiui. UAB „Bakūžė LT“ įsteigta 2010 metais. Šiuo metu įmonėje dirba 14 darbuotojų. Pagrindinė veikla – individualių skydinių karkasinių namų statyba ir SIP skydų gamyba.

     

     

     

     

    Apdovanojimai už socialinę atsakomybę ir bendruomeniškumą, kulinarinio paveldo puoselėjimą ir istorinio architektūrinio paveldo tvarkybą

    Už socialinę atsakomybę ir bendruomeniškumą apdovanotas UAB „Marijampolės pieno konservai“ Kalvarijos cechas, kuriam vadovauja Dalius Matulevičius. Įmonė kiekvienais metais remia savivaldybės bei miesto bendruomenės renginius, aktyviai juose dalyvauja. Cechas, kuriame darbuojasi 105 žmonės, veikia nuo 1960 metų. Pagrindinė gaminama produkcija – pieno miltai, kurių per metus pagamina virš 25 tūkstančių tonų.

     

     

     

     

     

    Už Sūduvos regiono kulinarinio paveldo puoselėjimą apdovanojimą pelnė Vilkaviškio rajone Kybartuose veikianti UAB „Gardulis“, vadovaujama Kazimieros Jasinauskaitės. Devyniems įmonės mėsos gaminiams suteiktas „Lietuvos Tautinio Paveldo Sertifikatas“. Įmonė įsteigta 2007 metais, turi 11 darbuotojų.

     

     

     

     

    Marijampolėje įsikūrusi UAB „Vidara“ ir jos vadovas Darius Kemeraitis nominuoti Už istorinio architektūrinio paveldo tvarkybą. UAB „Vidara“ įkurta 1992 m. vasario 12 d.. Šiuo metu įmonėje dirba 77 asmenys. Viena įmonės veiklos sričių – kultūros paveldo statinių restauravimo ir tvarkymo statybos darbai.  Vien tik Marijampolėje įgyvendinti tvarkybos projektai: Rygiškių Jono gimnazija, Pirminės sveikatos priežiūros centras, Šv. Arkangelo Mykolo bazilika, Palaimintojo J. Matulaičio altorius Marijampolės bazilikoje, Socialinės pagalbos centro kartų namų pastatas, Advokato A. Bulotos namas, Marijonų vienuolyno statinių kompleksas, Mokytojų seminarijos komplekso pastatas.

     

     

     

     

    Dar trys nominacijos atiteko Marijampolės savivaldybėje veikiančioms įmonėms

    VšĮ „Lispa“, vadovaujama Vaido Baranausko nominaciją pelnė už neformalaus ugdymo paslaugų plėtrą. Viešoji įstaiga, įkurta siekiant patenkinti vis didėjančius vaikų informacinių technologijų žinių poreikius, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir užtikrinti pilnavertę savirealizaciją. Bendradarbiaudama su verslu įstaiga ugdo profesionalius informacinių technologijų specialistus, inovacijų kūrėjus. Mokyklos įkūrėjas Vaidas Baranauskas kalba: „Esu dviejų vaikų tėvas, besirūpinantis jų ateitimi ir nuolat keliantis klausimus, kokių įgūdžių reikės Z kartai ir kaip juos išlavinti? Jau dabar akivaizdu, kad tai karta, kuri reikalauja nestandartinių sprendimų mokymo srityje, išskirtinių ugdymo metodų bei technikų, o įprastas švietimo modelis, kuris daugeliui asocijuojasi su 45 minutėmis, griežta disciplina, namų darbais, pažymiais, kontroliniais darbais ir t.t., vis greičiau eina į praeitį. Sparčiai besikeičiančios technologijos keičia visų gyvenimus, tad keiskime ir mokymosi stereotipus!“

     

     

    Už darbo vietų išsaugojimą Sūduvos regione apdovanota UAB „SWETRAK“ ir jos vadovas Vilius Parulis. Įmonė ypatingą dėmesį skiria darbo santykių kultūrai, o tai sąlygoja ypatingai mažą darbuotojų kaitą. Bendrovėje šiuo metu dirba 35 darbuotojai, iš kurių 60 procentų dirba nuo pat gamybos pradžios, 30 procentų įmonėja dirba virš 10 metų ir 10 procentų – daugiau nei penkerius metus. UAB „SWETRAK“ įsteigta 1998 m., kaip Estijos bendrovės AS “Swetrak” ir Lietuvos UAB koncerno „Alga“ bendra įmonė. UAB „SWETRAK“ gamybinę veiklą pradėjo 2000 metais ir gamina įtemptai armuotus gelžbetoninius pabėgius 1520 mm vėžės geležinkeliams, o nuo 2005 m. – įtemptojo gelžbetonio iešminius pabėgius. 2011 m. pradėti gaminti pabėgiai balastiniams tiltams, 2013 m. įdiegta 1435 mm vėžės pabėgių gamyba. Pagrindinis produkcijos vartotojas yra AB „Lietuvos geležinkeliai“. Produkcija eksportuojama ir į Latviją, Estiją.

     

     

    Nominacija už socialinę atsakomybę, nuoseklią ir aktyvią visuomeninę veiklą skirta UAB „Mantinga“ ir jos vadovui Mantui Agentui. 2020 m. „Mantingos labdaros ir paramos fondas“ nenutrūkstamai vykdė veiklą, nors verslas, kaip ir visas pasaulis, buvo koronaviruso pandemijos gniaužtuose. Įmonės generalinis direktorius Mantas Agentas sako: „Atlikome ne tik tai, kas būtina – saugumo užtikrinimas, bet pasirūpinome ir darbuotojų šeimomis – įteikėme 1850 būtinųjų priemonių rinkinių, kuriuos sudarė kaukės, skydelis, dezinfekcinė priemonė. Karantino pradžia ypač sunki buvo gydymo įstaigoms – trūko dezinfekcijos priemonių, vienkartinių veido kaukių, chalatų, kombinezonų, apsauginių veido skydelių, akinių. Marijampolės regiono gydymo įstaigoms išdalijome daugiau nei 580 litrų dezinfekcinio skysčio, 3 000 kombinezonų ir kitų kovai su pandemija reikalingų priemonių. Bendradarbiaujant su Lietuvos pramoninkų konfederacija gydymo įstaigoms skirta 5 000 eurų finansinė parama papildomų priemonių įsigijimui vėlesniu pandemijos laikotarpiui. „Maisto bankui“ padovanota „Mantinga“ gaminių, skirta finansinė pagalba. Bendra paramos organizacijai vertė – daugiau nei 20 000 eurų“.

     

    Už profesinę išmintį, kūrybinį polėkį ir bendradarbiavimą nominacijos įteiktos Redai  Damanskienei kedito unijos „Sūduvos parama“ administracijos vadovei, Eugenijai Vingelytei UAB „INVL Asset Management“ konsultantei bei buhalterėms Neringai Liorentienei iš UAB „Sūdavija“ ir Vaidai Granickienei iš UAB „Rytva“.

     

Skip to content