• Naujienos
 • Versli ir laiminga bendrystėje

  Paskutinis lapkričio ketvirtadienis Kaune buvo itin moteriškas – jau penktą kartą verslų savininkės ir vadovės, moterys, dar tik norinčios pradėti verslą ar žengiančios pirmuosius žingsnius jame rinkosi į praktinę moterų verslumo ir lyderystės skatinimo konferenciją „Formulė: versli ir laiminga bendrystėje“.

  Kaip ir kasmet parodos „Moters pasaulis“ metu vykstančią konferenciją organizavo Kauno verslo moterų tinklas veikiantis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose. Rėmėjų dėka, visi, kas negalėjo dalyvauti konferencijoje gyvai, Žalgirio arenos amfiteatre, galėjo stebėti tiesioginę transliaciją internete.

  Sava tarp savų

  Šių metų konferencijos temą padiktavo Verslo moterų tinklo organizuojami susitikimai ir kontaktų mugės, kurių metu dar labiau išryškėja moteriškos bendrystės, palaikymo vienos kitoms bei bendradarbiavimo poreikis. Todėl konferencijoje buvo kalbama bendrystės ir tinklaveikos temomis. Kiek jų įtaka svarbi verslui ir asmenybės tobulėjimui, kaip užmegzti kontaktus ir juos puoselėti, kaip išlaikyti kokybišką ir vertingą ryšį bei kokią įtaką bendrystė turi emocinei kompetencijai ir laimei.

  Konferenciją moderavo ir pirmąjį pranešimą jaukiu pavadinimu „Sava tarp savų“ apie beveik 14 metų veikiančio Lietuvos verslo moterų tinklo veiklą ir nuoseklų bendrystės puoselėjimą jame skaitė Fausta Šeputytė, Lietuvos verslo moterų tinklo vadovė, UAB „Metga“ generalinė direktorė.

  Moterų valdomi verslai augo dvigubai sparčiau

  „Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai žino ir jaučia, kad veikimas bendrystėje, kartu, o ne po vieną, gali daug daugiau. Kauno verslo moterų tinklas – tai puikus bendrystės pavyzdys. Todėl šiandienos tema – bendrystė – jūsų veiklos pagrindas ir ateitis, ir netgi, sakyčiau, kad sėkmės priežastis. O kaip sako anglų patarlė, sėkmė priklauso nuo to ką, su kuo, kada, kur ir kaip kalbate. Lietuvos statistikos departamento duomenimis moterys sudaro 36 proc. visų vadovų pareigas užimančių asmenų, tai yra beveik 43 tūkstančiai išmintingų, drąsių, stiprių ir įkvepiančių vadovių. Nors Lietuvos statistikos skaičiai dar nepasivijo vakarietiškųjų, amerikiečių atliktas tyrimas iš tiesų turėtų įkvėpti veikti dar abejojančias, nes atlikta studija parodė, kad moterų valdomi verslai kelerius pastaruosius metus augo netgi dvigubai sparčiau negu vidutiniškai visos įmonės“, – konferencijoje kalbėjo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius ir palinkėjo, kad kitais metais jau dvidešimtąjį kartą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos teikiamas Metų verslininkės apdovanojimas atitektų vienai iš konferencijos dalyvių.

  Visa tiesa apie bendrystę

  Rima Vanagė, organizacijų ugdymo, psichologijos ekspertė, VU partnerystės docentė, turinti 25 metų vadybos trenerės patirtį vadovavimo bei tiesioginių pardavimų srityse, konferencijos dalyvėms rėžė tiesiai – nemoki imti, negali ir duoti bei pažėrė puikių istorijų bei pavyzdžių kaip pasimatuoti balansą ir sėkmingai taikyti gautus rezultatus tiek gyvenime, tiek versle. „Didelė laimė – kai turi tikslų, ambicijų ir žinai ką nori pasiekti. Jeigu žmogus svajoja, vadinasi jis turi pakankamai jėgų tai svajonei įgyvendinti“, – moteris drąsindama veikti sakė R. Vanagė.

  Konferencijos metu R. Vanagė pakvietė penkias moteris iš skirtingų verslo moterų tinklo regionų padiskutuoti tema „Ateities moters kodas“. Diskusija atskleidė kokios įvairios gali būti verslo moterys, tačiau skirtumus lydi ir panašumai – visoms labai svarbu yra vertybės, kartais nulemiančios net sudėtingiausius verslo sprendimus. Ateities moters kodo raktiniai žodžiai – tai laisvė, drąsa, pasitikėjimas, aiškumas, lankstumas / adaptyvumas.

  Socialinis kapitalas ir namų darbai

  Tinklaveika gali būti ir verslo įrankis ir netgi sėkmingos moters gyvenimo būdas, todėl „Triple O Consulting“ konsultantė, „start4networking“ moterų tinklaveikos klubo bendraįkūrėja, pardavimų ir tinklaveikos ekspertė Ramunė Kasparavičienė moterims atskleidė pirmosios pažinties galią, papasakojo kaip formuoti autentišką įvaizdį bei ragino nebijoti garsiai kalbėti apie tai, ką jos veikia gyvenime.

  Socialinis kapitalas – vis dažniau girdima sąvoka, turinti iš tiesų didelį svorį kuriant ir puoselėjant kokybiškus santykius. Apie socialinį kapitalą ir jo svarbą konferencijoje kalbėjusi R. Kasparavičienė uždavė dalyvėms ir namų darbų – susirašyti 50 artimiausių kontaktų ir įsivertinti kiek realios vertės jie moterims sugeneruoja.

  Konferencija pažėrė naujovių

  Šiais metais konferencijoje pranešėjų buvo mažiau, siekiant skirti daugiau laiko ir labiau įsigilinti į temas bei praktinių dirbtuvių metu įtvirtinti gaunamas žinias. Vienas iš konferencijos pranešimų buvo skaitomas anglų kalba. Moterų verslumo skirtingose pasaulio šalyse situaciją pristatė Šiaurės Karolinos universiteto (JAV) profesorė Dianne H.B.Welsh.

  Po konferencijos verslo moterys galėjo iškart pritaikyti įgytas naujas žinias dalyvaudamos verslo kontaktų mugėje, kurią moderavo charizmatiškoji Rima Vanagė. Verslo moterų kontaktų mugė taip pat vyko ne taip kaip įprastai, o pasitelkiant World Café metodą. Moteris apjungė tarpusavyje besikeičiančiose grupelėse atliktos užduotys: verslo idėjų generavimas Kaunui, pokalbiai apie santykius su artimiausiais žmonėmis: mama, partneriu, ketureilių apie verslą sukūrimas, požiūris į pinigus ir kita.

  Dalyvavusios verslo moterys įvardino, kad tokio formato kontaktų mugėje dalyvavo pirmą kartą. Originalus, bet paprastas formatas, kurio esmėje slypėjo bendravimas, atveriantis kiekvienos dalyvės asmenybę, o ne pririšantis prie dešimtis kartų kartotų sakinių apie verslus kontaktų renginiuose. Perskaityti kuo užsiima įmonė ar žmogus galima internete, socialiniuose tinkluose. Neformalioje aplinkoje sutiktas ir pažintas žmogus atveria platesnes galimybes dalintis, skambinti, siūlyti ir parduoti. Ne standartinė, ne tipinė kontaktų mugė, bet tikrai produktyvi, skatinanti pažinti žmogų ir jo veiklą.

  Kviečiame žiūrėti konferencijos įrašą

  Iš tiesų puikių atsiliepimų sulaukusi konferencija nebūtų įvykusi ir be šio renginio partnerių bei rėmėjų. Dėkojame Rimai Vanagei, Ramunei Kasparavičienei, Faustai Šeputytei, Dianne H.B. Welsh, Ekspozicijų centrui, Clinic DPC, Metgai, IT akademijai, Introstyle, Bella Verba, Aconitum, Omniteksui, HR kodas, Fresh Post, Saulėjai, Leggato, Triple O Consulting, Start4Networking, Vilniaus, Panevėžio ir Šiaulių verslo moterų tinklams.

  Kviečiame žiūrėti konferencijos įrašą čia: https://www.youtube.com/watch?v=HTwjbwbH44I

  Nuotraukų galeriją rasite čia: https://bit.ly/3ddTnGr

Skip to content