• Naujienos
  • Verslas ir valdžia diskutavo apie verslo sąlygų gerinimą Kėdainiuose

    Spalio 15 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariai ir svečiai rinkosi į Apskritojo stalo diskusiją „Verslo sąlygų gerinimas Kėdainiuose“. Diskusijoje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Smulkiojo verslo rėmimo komisijos atstovai, Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys ir Kėdainių krašto verslininkai. Diskusiją moderavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo tarybos pirmininkas Dainius Cibulskis (Akcinės bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius).

    Renginio dalyviai diskutavo apie tai kas lemia verslo sąlygas ir aplinką rajone, kaip pozicionuoti miestą atvykstantiems svečiams, kaip pritraukti ir skatinti pasilikti jaunus žmones ir ką daryti su dideliu nedarbo lygiu Kėdainių rajono savivaldybėje. Kaip susirinkusiems sakė Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys, Užimtumo tarnybos duomenimis, šiuo metu Kėdainių savivaldybėje nedarbo lygis siekia 8,4 proc. kai tuo tarpu bendras Lietuvos nedarbo lygis 8 proc. Ilgalaikių bedarbių savivaldybėje registruota 419 (18,3 proc. visų savivaldybės bedarbių) ir į šį skaičių papuola asmenys kurių amžius virš 55 metų, kurie gyvena kaimo vietovėse ir neturi nuosavo transporto, moterys su mažais vaikais bei žmonės neturintys kvalifikacijos. Iš viso Užimtumo tarnybos Kėdainių skyriuje užsiregistravę 2294 darbo ieškantys asmenys. Diskusijos metu svarstyta, kaip savivaldybė ir verslo atstovai galėtų padėti išspręsti ilgalaikių bedarbių problemą, pritraukti jaunimą atvykti ir likti Kėdainiuose. Prieita išvados, kad darbo ieškančius asmenis domina naujos įmonės su patraukliu darbo užmokesčiu. Kėdainių rajono savivaldybės atstovų duomenimis, Kėdainių rajone nėra daugumos kitiems rajonams būdingų problemų. Čia darželiuose ir mokyklose nėra vietų trūkumo, mieste geras susisiekimas, puikiai išvystyta laisvalaikio ir sporto infrastruktūra, didelis pasirinkimas būrelių ir popamokinės veiklos, o per praėjusį metų pusmetį, Kėdainiai sulaukė 30 proc. daugiau turistų, kurie naudojosi miesto įmonių paslaugomis.

    Kėdainių rajono savivaldybė bendradarbiaudama su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialu, informavo, kad yra sukurtos priemonės smulkiajam verslui remti, tačiau galimai apie jas ne visi jauni žmonės žino. Tai – smulkiojo verslo rėmimo fondo ir Kredito unijos finansavimas bei vietos veiklos grupės paraiškos dėl konsultavimo, mokymų, kur įtraukiamas verslas iki 2 metų. Užimtumo tarnybos Kėdainių skyriaus vedėja Irena Petraitienė pristatė, kaip dar yra skatinami nauji verslai – sukurta savarankiško užimtumo priemonė jaunimui, kurios finansavimas darbo vietos įkūrimui ir išlaikymui gali siekti net iki 17 tūkst. eurų. Kad jaunimas galėtų pasinaudoti šia parama reikia paruošti paraišką. Tai, kad šioje priemonėje nėra reikalaujamas banko garantas labai palengvina verslo steigimo pradžią, tačiau yra kitų įsipareigojimų – privaloma apdrausti įsigytą įrangą ir 3 metus išlaikyti darbo vietą.

    Renginio dalyviai sutarė, kad tokios verslo atstovų, savivaldybės įstaigų ir valdžios atstovų diskusijos yra labai svarbios. Jos ne tik padeda išgryninti opias problemas, bet kartu yra ieškoma būdų tas problemas šalinti. Kėdainių rajono savivaldybė verslui yra patraukli dėl savo geografinės padėties, turi Laisvąją ekonominę zoną, kuri nėra pilnai išnaudota. Be to Kėdainių rajone netrūksta nišų naujiems verslams steigtis.

Skip to content