• Vasario 16-oji signataro Jono Vailokaičio tėviškėje

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė Nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio tėviškėje.

    Šventėje dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas, UAB „Gulbelė“ direktorius, Šakių krašto verslininkai, Šakių rajono savivaldybės atstovai, Sintautų seniūnijos bendruomenė, paminklo J. Vailokaičiui fundatoriai, J. Vailokaičio giminės atstovai ir UAB „Livesta“ direktoriaus Julijaus Sauliaus Bazevičiaus iniciatyva atvykę Kauno m. Aleksoto Šaulių kuopos kariai.

    Po minėjimo Šakiuose, prie paminklo trims iš Šakių rajono kilusiems signatarams, bendruomenė pajudėjo link Pikžirnių kaimo, kur Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Jono Vailokaičio tėviškėje, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės iniciatyva, rėmėjų lėšomis pastatytas atminimo paminklas, o 2019 metų vasaros pabaigoje 99-eriems metams užkasta laiko kapsulė.

    KPPAR atstovybė į kapsulę įdėjo Rūmų narių pasirašytą laišką ateities kartoms, simbolinį rūmų ženklą bei rašiklį su J.Vailokaičio parašo faksimile. Kapsulėje taip pat užkastos LR Seimo, rajono savivaldybės, Sintautuose veikiančių įmonių, įstaigų, karių, mokinių dovanos.

    Jonas Vailokaitis buvo vienas pirmųjų Lietuvos prekybos ir pramonės rūmų Kaune, veikusių 1925-1936 metais, narių. Jo vaidmuo, atminimas ir besiformuojančios tradicijos džiugina ne tik signataro giminės atstovus, jo tėviškės krašto gyventojus, bet ir verslo bendruomenę.

Skip to content