• Naujienos
 • Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai

  2022 m. sausį, palyginti su 2021 m. gruodžiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,2 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo šilumos energijos, pieno ir jo produktų, sūrio, kietojo kuro, elektros energijos, gamtinių dujų, spirituotų gėrimų, alaus, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei drabužių ir avalynės kainų sumažėjimas.

  Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 2,4 proc., paslaugų – 1,6 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 5,8, rinkos – 1,6 proc.

  2022 m. sausį, palyginti su 2021 m. gruodžiu, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos padidėjo 8,1 proc.) lėmė gamtinių dujų (29,1 proc.), šilumos energijos (12,9 proc.), kietojo kuro (12,8 proc.), elektros energijos (8,8 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (4,8 proc.) kainų padidėjimas.

  Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 2,6 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo gūžinių salotų, špinatų, vynuogių, kininių kopūstų, ilgavaisių agurkų kainos, bet sumažėjo citrinų, kivių, melionų, spanguolių kainos. Taip pat pabrango grikių kruopos, jogurtas, grietinė, mineraliniai arba šaltinio vandenys, bet atpigo kalakutiena, kiaušiniai, uogienės, marmeladai ir medus, saldumynai.

  Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainos padidėjo 4,9 proc. Pokytį lėmė spirituotų gėrimų (7,7 proc.), alaus (6,8 proc.), vyno ir vyno produkcijos (6,2 proc.) kainų padidėjimas. Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainų didėjimui įtakos turėjo nuo 2022 m. sausio 1 d. jiems taikomas didesnis akcizo tarifas.

  Dėl nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 7,9 proc. Drabužiai atpigo 9,5 proc., kiti aprangos gaminiai – 7,2 proc., avalynė – 5 proc.

  2022 m. sausio metinė (2022 m. sausį, palyginti su 2021 m. sausiu) infliacija sudarė 12,4 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, dujų, daržovių, duonos ir grūdų produktų, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų kainų padidėjimas bei vandentiekos kainų sumažėjimas.

  Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 13,8 proc., paslaugų – 9,1 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 19,4 proc., rinkos –11,3 proc.

  Daugiau informacijos Lietuvos statistikos departamento informaciniame pranešime.

  Lietuvos statistikos departamento informacija

Skip to content