• Naujienos
 • Valstybės parama iki šių metų pabaigos ir nuo 2021 metų

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokia valstybės parama dar gali pasinaudoti darbuotojai, darbdaviai, dirbantys savarankiškai, šeimos, auginančios vaikus, senjorai ir nepasiturintys žmonės iki 2020 metų pabaigos. Dalis pagalbos priemonių, skirtų sumažinti COVID-19 pasekmes šalies gyventojams, galios ir kitais metais, tačiau dalies jų galiojimas jau artėja į pabaigą.

   

  Aktualu darbdaviams ir darbuotojams

  SUBSIDIJOS DARBUOTOJAMS ESANT PRASTOVOSE. Tęsiantis karantinui, darbdaviai darbuotojams gali skelbti prastovas, jeigu negali suteikti darbo. Prastovos metu darbuotojas nedirba, tačiau jam mokama ne mažiau nei minimali mėnesio alga, jeigu darbo sutartyje sutarta dėl visos darbo laiko normos. Tai reiškia, kad darbuotojas „į rankas“ gauna 447 eurus.

  Darbdavys už prastovoje esantį darbuotoją gali gauti valstybės subsidiją:

  Už darbuotoją, kurio amžius iki 60 metų:

  • 90 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai.
  • 70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 eurų.

  Už 60 metų ar vyresnį darbuotoją:

  • 100 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai.
  • 70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 eurų.

  Ši priemonė galios ir 2021 metais.

  SUBSIDIJOS DARBUOTOJAMS JAU DIRBANT. Darbuotojams pradėjus dirbti po prastovų, taip pat įdarbinusiems Užimtumo tarnybos siunčiamus remiamus bedarbius arba darbdaviui, kuris patenka į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių sąrašą, gali būti mokamos 6 mėnesių trukmės subsidijos, kurios skirtos atsitiesti po karantino, arba 4 mėnesių, jeigu darbuotojas įdarbinamas terminuotai ar pagal sezoninio darbo sutartį.

  Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.

  SUBSIDIJOS ĮDARBINUS NAUJĄ DARBUOTOJĄ. Darbdaviui, įdarbinusiam Užimtumo tarnybos siunčiamą darbuotoją, gali būti skirta valstybės subsidija:

  • 75 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio neterminuotai įdarbinus bedarbius su negalia, kuriems nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis (sunkus neįgalumo lygis). Asmenims, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas, arba asmenims, kuriems suteikta papildoma ar laikinoji apsauga – iki 24 mėn.
  • 60 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio įdarbinus bedarbį su negalia, kuriam nustatytas 30–40 procentų darbingumo lygis (vidutinis neįgalumo lygis), – iki 24 mėn.
  • 50 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio įdarbinus bedarbius su negalia, kuriems nustatytas 45–55 procentų darbingumo lygis (lengvas neįgalumo lygis), nekvalifikuotus, ilgalaikius, vyresnius kaip 45 m. bedarbius, buvusius Ignalinos AE darbuotojus, turinčius teisę į papildomas užimtumo garantijas, bedarbius iki 29 m., pirmą kartą pagal įgytą kvalifikaciją ar kompetenciją darbo veiklą pradedančius bedarbius, nėščias moteris, bedarbius, auginančius vaiką iki 8 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, grįžusius iš laisvės atėmimo vietų, priklausomus nuo narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų bedarbius. Trukmė – iki 6 mėnesių.

  Šios subsidijos yra nuolatinės užimtumo rėmimo priemonės.

  SODROS ĮMOKŲ ATIDĖJIMAS. Įmonės karantino laikotarpiu galės atidėti įmokas „Sodrai“ be palūkanų ir delspinigių. Šias įmokas atidėti galės tos įmonės, kurių ūkinė veikla Vyriausybės sprendimu apribojama, įmonė taip pat turi būti įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų sąrašą.

  COVID-19 poveikį patyręs verslas įmokų galės nemokėti už karantino laikotarpį, o padengti susidariusią skolą be palūkanų bus galima per ne ilgesnį nei 5 metų laikotarpį.

  Ši priemonė galios ir 2021 metais.

  Aktualu dirbantiems savarankiškai

  IŠMOKA DIRBANTIEMS SAVARANKIŠKAI. Savarankiškai dirbantys asmenys, šiemet pasikreipę dėl fiksuoto dydžio išmokos, iki kitų metų pradžios ją gaus, jeigu atitinka tris sąlygas: jų veikla yra registruota bent 3 mėn. iki karantino paskelbimo, gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 607 eurų „ant popieriaus“, o jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

  Nuo kitų metų pradžios savarankiškai dirbantys asmenys pretenduoti į 257 eurų dydžio išmoką už pilną mėnesį galės, jeigu atitiks šias sąlygas:

  • Veikla registruota bent 3 mėn. iki lokalaus ar visuotinio karantino paskelbimo.
  • Dėl ūkinės veiklos ribojimų asmuo įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą.
  • Gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 607 eurų „ant popieriaus“.
  • Jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

  Ekstremaliajai situacijai ar karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai dar bus mokama vieną mėnesį, o vėliau jos mokėjimas nutraukiamas.

  SVARBU! Iki metų pabaigos išmoką gaunančiam savarankiškai dirbančiam asmeniui jos mokėjimas bus tęsiamas ir kitais metais, jeigu jo ūkinė veikla bus apribojama ir jis pateks į Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamą Savarankiškai dirbančių asmenų, nukentėjusių dėl COVID-19 ribojimų, sąrašą.

  Ši priemonė galios ir 2021 metais.

  IŠMOKOS SMULKIESIEMS ŪKININKAMS. Smulkieji ūkininkai, kurių ūkis iki 4 EDV, dar gali kreiptis 200 eurų dydžio vienkartinės arba periodinės išmokos 200 Eur per mėnesį už karantino laikotarpį. Prašymai savivaldybėse priimami iki gruodžio 11 d.

  Ši priemonė galioja tik iki 2020 m. gruodžio 31 d.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Skip to content