• Naujienos
 • Valstybės kompensacijos – ir už vilkikų paskolų ir finansinės nuomos palūkanas

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad nuo gegužės 14 dienos už atidėtus paskolų mokėjimus 100 proc. palūkanų kompensaciją gali gauti ir krovininiu kelių transportu besiverčiančios įmonės.

  „Siekiame palengvinti paskolų naštą kaip galima platesniam verslo ratui. Su Europos Komisija pavyko suderinti išimtį smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms, vykdančioms krovinių vežimo keliais veiklą, tad nuo šiol kredito palūkanų kompensavimo mechanizmas bus taikomos ir finansinės nuomos (vadinamojo lizingo) būdu įsigytoms bei įsigyjamoms transporto priemonėms – vilkikams, priekaboms ir kitoms“, – sako laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Iki 100 proc. paskolų ir finansinės nuomos (lizingo sandorių) palūkanų kompensavimą gaus smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, su finansų įstaiga nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. sudarę paskolos sutarties pakeitimą ar susitarimą dėl paskolos mokėjimo atidėjimo laikotarpio taikymo.

  Palūkanos už atidėtus paskolų ir finansinės nuomos (lizingo) mokėjimus kompensuojamos už investicines ir apyvartines paskolas, kurios atitinka šiai priemonei taikomus kriterijus. Įmonėms paskolos ar finansinės nuomos (lizingo) palūkanų kompensacija bus taikoma ne ilgiau kaip 6 mėn. laikotarpiu – iki 2020 m. gruodžio 31 dienos. Palūkanų kompensavimo priemonei skirta 50 mln. eurų lėšų, iš jų 5 mln. – transporto įmonių paskoloms.

  Dėl palūkanų kompensacijų smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai iki š. m. lapkričio 30 d. turi kreiptis tiesiogiai į INVEGĄ ir užpildyti paraišką.  Dotacijos sutartys bus pasirašomos iki 2020 m. gruodžio 31 d.

  LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Skip to content