• Naujienos
 • Valstybės dieną įteikti prestižiniai apdovanojimai

  Trečiadienį, minint Valstybės dieną, pilnutėlėje pilies lomoje pagerbta ir apdovanota kone pusšimtis miestui nusipelniusių asmenybių. Iškilminga ceremonija tradiciškai surengta festivalyje „Operetė Kauno pilyje“: paskelbti Kultūros premijų laureatai, įteikti „Tauriukai“, Vyčio statulėlės ir Santakos garbės ženklai.

  Simboliškai iškiliems svečiams ir jų atstovams ant scenos apdovanojimai įteikti vieningai sugiedojus „Tautišką giesmę“.

  Prestižiniu apdovanojimu – Vyčio statulėle – už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ilgametį darbą ir visuomeninę veiklą įvertintas ir apdovanotas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Sausakimšai užpildytose pilies prieigose gausiais aplodismentais palydėti 43 šventinio vakaro laureatai.

  2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu pagerbtas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, UAB „Kauno švara“ generalinis direktorius Saulius Lazauskas.

  Valstybės dienai paminėti vykusiose Kauno iškilmėse, laisvės šaukliui, savo gyvybę vardan Lietuvos paaukojusiam Romui Kalantai, po mirties skirtas Kauno miesto garbės piliečio vardas.

  „Liepos 6-ąją kasmet prisimename garbingą šalies praeitį ir su viltimi žvelgiame į ateitį. Kiekviena valstybė prasideda nuo žmogaus – jo aplinkos, namų ir galiausiai miesto. Kviečiu pamatyti ir įvertinti, kokį Kauną mes turime šiandien. Šis šiuolaikiškas, veržlus miestas – tai Jūsų visų bendras kūrinys.

  Kiekvienas savaip statome, auginame ir stipriname savo miestą – idėjomis, darbais, pasiekimais. Dabar atėjo metas visiems drauge pasveikinti ir pagerbti nusipelniusius kauniečius, iškilias asmenybes. Tai yra įkvepiantys pavyzdžiai, kad kiekvienas galime padaryti šį tą gero ir prisidėti prie bendro tikslo – kurti jaukius savo namus“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Apie liepos  6 – ąją vykusius iškilmingus apdovanojimus Kauno pilies lomoje, plačiau skaitykite:  https://bit.ly/3uw4eVg

Skip to content