• Naujienos
 • Vadovo dienoje net dviejų ekonomistų pranešimai verslui aktualiomis temomis

  Balandžio 13 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vykusi Vadovo diena subūrė itin gausų rūmų narių būrį, iš įvairių verslo sričių. Verslo atstovai turėjo galimybę išgirsti jiems naudingą informaciją apie šiandienos aktualijas, tiesiogiai liečiančias jų vadovaujamus verslus.

  Renginio metu savo įžvalgomis dalinosi kompetentingi ekonomistai: Marius Dubnikovas bei Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas. Pranešėjai aptarė pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonominę situaciją, Rusijos ir Ukrainos karo įtaką ekonomikai ir pasekmes verslui. Pranešėjai gvildeno dabartinėje ekonominėje situacijoje kylančius klausimus ir apžvelgė galimus jos scenarijus.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius renginio metu sakė, kad ekonominė situacija kol kas yra stabili, tačiau energetikos kainų augimas ir importuojamų žaliavų stygius turės svarios įtakos įmonių veiklai ir veiklų vystymui. Prezidento nuomone, bendrą ekonominį šoką šiuo metu jaučia visi ir tikėtina, kad atsilaikys tik stipriausios įmonės.

  Anot vieno iš pranešėjų, Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktoriaus Aurelijaus Dabušinsko, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje ženkliai išaugo neapibrėžtumas dėl pasaulio ekonomikos raidos. Pasak jo, remiantis ekonomistų daromomis prielaidomis yra sudaromos ateities prognozės, kuriomis remiantis galima spręsti kas vyks toliau, tačiau šios, greitai besikeičiančios, situacijos kontekste, kol kas nėra tikslių rodiklių galinčių nusakyti dabartinės situacijos poveikį ekonomikai. A. Dabušinsko teigimu, po patirto Covid–19 šoko ekonomika atsigavo ir buvo fiksuojamas jos augimas, tačiau dabartiniame karo kontekste ekonomikos augimas sulėtėjo. Be abejonės galima teigti, kad šiuo metu vykstantys pokyčiai turės didelės įtakos visai geopolitikai. Pranešėjo nuomone vakarų ekonomikose infliacija yra pakilusi į jau seniai nematytą lygį.

  Savo įžvalgomis ir ekonomikos prognozėmis Vadovo dienoje taip pat dalinosi ekonomistas Marius Dubnikovas. Pranešėjas apžvelgė dabartines rinkos tendencijas ir prekių kainų augimą, kuriam įtakos turi dabartinė karo situacija Ukrainoje ir vykdomos sankcijos Rusijai, dėl kurių brangsta trąšos ir žaliavos. Anot ekonomisto, vertinant rinkos situaciją patartina atsižvelgti į realius ekonomikos rodiklius, tokius kaip VIX ir PMI indeksai. Remiantis šiais indeksais galima nustatyti rinkoje vyraujančias nuotaikas. Anot M. Dubnikovo, viso įsigyjamo turto kainos, veikiamos žmonių populiacijos augimo ir technologinio tobulėjimo, yra užprogramuotos augti, tačiau gera žinia ta, kad pastarosiomis savaitėmis kainos rinkoje stabilizuojasi ir jaučiamas kainų augimo sulėtėjimas.

   

  Pranešėjų skaidrės:

  A. Dabušinsko pranešimas

  M. Dubnikovo pranešimas

Skip to content