• Naujienos
  • Vadovo diena: svečiuose pas Marijampolės AVPK viršininką

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Marijampolės filialas praėjusią savaitę filialo narius pakvietė į vieną iš jau tradiciniais tapusių Marijampolės filialo organizuojamų renginių – Vadovo dieną. Šįkart Vadovo diena buvo organizuota kiek neįprastoje įstaigoje – Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK). Čia renginio dalyviai susitiko su Marijampolės AVPK viršininku Harimantu Poškevičiumi. Susitikime dalyvavo ir komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vedėjas Raimundas Marcinkevičius, bendruomenės pareigūnė Edita Ežerskienė, kiti pareigūnai.

    KPPAR Marijampolės filialo direktorė Kristina Grigė renginio pradžioje pristatė Vadovo dienos siekius bei tikslus, o Marijampolės AVPK viršininkas H. Poškevičius ne tik išsamiai apžvelgė komisariato struktūrą, bet ir atskleidė, koks buvo jo kelias į Lietuvos policiją.

    – Tuometiniame Vilniaus inžineriniame statybos institute, dabar tai Vilniaus Gedimino technikos universitetas, esu baigęs inžinieriaus mechaniko studijas. Paskui, jau dirbdamas policijoje, Mykolo Romerio universitete įgijau teisės magistro laipsnį. Policijoje esu nuo 1992-ųjų, tad jau 32 metus tarnauju valstybei. Didžiąją dalį tarnybos dirbau komisariato viršininko pavaduotoju, o prieš trejus metus laimėjau atranką ir buvau paskirtas komisariato viršininku.

    Renginio dalyviams H. Poškevičius papasakojo, kad Marijampolės AVPK aptarnauja šešias savivaldybes (Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio, Šakių ir Jurbarko) ir priskiriamas mažiesiems apskričių komisariatams. Marijampolės AVPK tarnauja 364 pareigūnai, taip pat yra ir valstybės tarnautojų bei asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis.

    – Dėl personalo susiduriame su dideliais iššūkiais, nes kai kuriuose padaliniuose trūksta 30–40 proc. pareigūnų, o blogiausia padėtis Šakių ir Jurbarko rajonų policijos komisariatuose, – teigė AVPK viršininkas. – Pavyzdžiui, Šakiuose turėtų dirbti 18 patrulių, o turime tik devynis. Tokia situacija susiklostė dėl prastėjančio policijos finansavimo, dėl to, kad pareigūnų atlyginimai atsilieka nuo vidutinių atlyginimų. Pavyzdžiui, tarnybą pradedančio patrulio pareigybinis atlyginimas „į rankas“ yra 980 eurų. Pridėjus priedus už tarnybą naktimis ir panašiai, pradedantysis policijos patrulis „į rankas“ gauna 1100–1200 eurų, pradedantysis policijos tyrėjas – 1200 eurų.

    Tiek uždirbančiam pareigūnui bankai net nesuteikia paskolų, tarkime, būstui įsigyti. Bet toks pareigūnas privalo turėti daug žinių, taip pat ir apie įvairius registrus, mokėti naudotis modernia technika. Todėl apie susidariusią situaciją kalbamės su Seimo nariais, buvome nuvykę ir pas vidaus reikalų ministrę. Kalbamės ir su savivaldybėmis. Kazlų Rūdos savivaldybė pirmoji sutiko tarnauti ateinantiems policijos pareigūnams skirti po 5000 eurų dotaciją. Sutarti pavyko ir su Kalvarijos savivaldybe. Dabar kalbiname Šakius ir Jurbarką. O Marijampolė? Marijampolės savivaldybė mus irgi remia, šiemet kvaišalų platinimo tarp jaunimo prevencijai nupirko droną mokyklų teritorijoms stebėti.

    Policijos personalo problemoms spręsti, anot H. Poškevičiaus, policija rengia šešių savaičių įvadinius kursus asmenims, turintiems aukštąjį neuniversitetinį ar universitetinį išsilavinimą.

    AVPK Valdymo organizavimo skyriaus vedėjo R. Marcinkevičiaus teigimu, tokie kursai – puiki galimybė tiems, kurie jau įgiję aukštąjį išsilavinimą ir pradėję dirbti supranta, kad įgijo ne tą specialybę. Daugiau informacijos šiuo klausimu galima rasti policijos tinklapyje, nuorodoje „stok į policiją“.
    Bendruomenės pareigūnė E. Ežerskienė renginio dalyvius kvietė tapti policijos rėmėjais ir tai daryti paraginti šeimų narius, draugus ir pažįstamus.

    – Jaunaisiais policijos rėmėjais galima tapti nuo 12 metų, – sakė E. Ežerskienė. – Jaunimui tai puiki galimybė „pasimatuoti“ pareigūno profesiją.

    Renginio metu pareigūnai pasidžiaugė, kad auga visuomenės pasitikėjimas policija, kad mažėja nusikalstamumas. Kalbėta ir apie tai, kad šiuo metu pareigūnams daug nerimo kelia vis modernėjantys sukčiai ir jų naudojamos sukčiavimo, taip pat ir internete schemos.

    – Artėja diena, kai dirbtinį intelektą pasitelkę sukčiai aukų ieškos skambindami ir prašydami pagalbos ne tik nukopijuotu dukros, sūnaus ar anūko balsu. Artėja diena, kai sulauksime ir vaizdo skambučių, kuriuose bus panaudotas artimo žmogaus vaizdas, o tas artimasis prašys pagalbos ir pinigų, – įspėjo AVPK viršininkas H. Poškevičius.

    Paskui renginio dalyviams pareigūnai parodė tarnybinį policijos automobilį, aprodė laikinojo sulaikymo ir buvusios areštinės patalpas. Įdomus pokalbis laukė ir AVPK Kriminalistinių tyrimų skyriuje. Čia šio skyriaus vyr. specialistas, atliekantis AVPK Kriminalistinių tyrimų skyriaus viršininko funkcijas, Vaidas Čemerka papasakojo apie policijos ekspertų darbą, kaip nusikaltimų vietose imami rankų, DNR, kvapų, avalynės, transporto priemonių pėdsakai.

    „Suvalkiečio“ informacija

Skip to content