• Naujienos
  • KPPAR Vadovo dienoje: ekonomikos ir karybos ekspertų prognozės verslui 2023 metams

    Rugsėjo 27 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vykusi Vadovo diena subūrė itin gausų rūmų narių būrį, iš įvairių verslo sričių. Verslo atstovai turėjo galimybę išgirsti jiems naudingą informaciją apie šiandienos aktualijas, tiesiogiai liečiančias jų vadovaujamus verslus.

    Renginio metu su gausiai susirinkusiais vadovais savo įžvalgomis dalinosi kompetentingi savo srities profesionalai. Pranešimą tema „Kaip užbaigsime šiuos metus ir įžengsime į 2023?“ skaitė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, „Karybos pokyčiai Rusijai  pradėjus karą Ukrainoje. Ekspertinės įžvalgos dėl karo eigos ir tikėtinos baigties“ tema diskusiją vedė ir savo profesionaliomis įžvalgomis dalinosi Darius Antanaitis, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras, ginkluotės ir karybos ekspertas, UAB „Ostara” vadovas.

    SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas savo pranešime aptarė pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonominę situaciją, Rusijos ir Ukrainos karo bei ES įvestų sankcijų prieš Rusiją įtakas ekonomikai ir pasekmes verslui. Iššūkiais gausiu laikotarpiu verslo bendruomenei kylant klausimams, kaip užbaigsime šiuos metus ir įžengsime į 2023?, ekonomistas pateikė 2023 ir 2024 m. BVP pokyčių rodiklių prognozes. Remiantis šių dienų duomenimis, infliacija vis dar viršija lūkesčius, centriniai bankai įsibėgėjo didindami palūkanų normas, kurios sąlygoja labai prastus vartotojų ir verslo lūkesčius JAV bei kitose šalyse.

    „Lietuvos vartotojų lūkesčiai suprastėjo, bet išlieka ne tokie ir blogi, palyginti su kitomis ES šalimis. Infliacija piko euro zonoje nepasiekė, dar laukia keletas stipraus palūkanų didinimo mėnesių, o recesija neaplenks ir Lietuvos, kai BVP kris bent du ketvirčius iš eilės. Tad iššūkių kels ne tik aukštos energetikos produktų kainos, bet ir galiausiai įsigaliojusios sankcijos. Darbo rinkai išlikus stipriai, padėtis turėtų keistis. Valstybės toliau švelnins energetikos kainų šuolio įtaką fiskalinės politikos priemonėmis. Prognozės paremtos prielaida, kad 2023 metų 2-ą pusmetį ekonomika vėl pradės augti.“, – prognozėmis dalijosi SEB banko ekonomistas T. Povilauskas.

    KPPA rūmuose susirinkę verslo bendruomenės nariai sutartinai klausė SEB banko ekonomisto, kokių iššūkių scenarijaus verslui tikėtis dėl degalų, gamtinių dujų kainų šuolio? Anot eksperto: „Degalų kaina atpigo, tačiau nesame tokie optimistai, kad nebepamatysime šuoliukų į viršų vėl. Pagal SEB grupės prognozes gamtinių dujų kainos 2023 m. turėtų sumažėti.“.

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius renginio metu sakė, kad dėl Rusijos karo Ukrainoje, susidariusi ekonominė situacija šiuo metu verslui yra ypatingai sudėtinga, energetikos kainų augimas ir sutrikusios tiekimo grandinės turi įtakos įmonių veiklai ir jų vystymui. Prezidento nuomone, bendrą ekonominį šoką šiuo metu jaučia visi, kai kurios, net ir stipriausios, įmonės stabdo veiklas. Ekonominės prognozės nedžiugina, situacija labai įtempta, KPPAR prezidentas ir susirinkusi verslo bendruomenė aktyviai kėlė klausimus Lietuvos kariuomenės atsargos majorui, ginkluotės ir karybos ekspertui Dariui Antanaičiui, kuris dalinosi ekspertinėmis įžvalgomis dėl karo eigos ir tikėtinos baigties, kuri neišvengiamai palies ir verslus.

    Vykstant aktyviai diskusijai, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras, ginkluotės ir karybos ekspertas, šiuo metu gynybos ir saugumo technologijų kūrybos paslaugas teikiančios įmonės UAB „Ostara” vadovas D. Antanaitis pabrėžė, kad Lietuvos verslas, ypač kaimyninės valstybės karo akivaizdoje, svarbus ne tik mūsų šaliai, bet ir broliškai Ukrainai, kuriai privalome padėti visais įmanomais būdais ir palaikyti šioje svarbioje kovoje už laisvę ir nepriklausomybę. „Rusijos tikslas išlieka toks pats. Nepamirškime padėti ukrainiečiams, Ukrainos kova už laisvę ir nepriklausomybę – tai kova ir už mūsų laisvę. Laiku nesustabdę agresoriaus, jis ateis ir prie mūsų durų“.

     SEB banko ekonomisto Tado Povilausko skaidrės:

    Tado Povilausko pranešimas

Skip to content