• Ukraina prisijungė prie ES civilinės saugos mechanizmo

  Balandžio 20 d. Ukraina tapo ES civilinės saugos mechanizme – Europos solidarumo sistemoje, padedančioje nelaimės ištiktoms šalims, – dalyvaujančia valstybe.

  Nuo Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą pradžios 2022 m. vasario mėn. per ES civilinės saugos mechanizmą Ukrainai teikiama neatidėliotina pagalba iš visos Europos. Šios didžiausios ir ilgiausiai trunkančios operacijos metu per mechanizmą į Ukrainą išsiųsta daugiau kaip 88 000 tonų gyvybę gelbstinčios įrangos, maisto produktų ir vaistų. Visai neseniai iš strateginių ES energijos rezervų „rescEU“ Ukrainai buvo perduota daugiau kaip 1 000 elektros generatorių, kuriuos visiškai finansavo ES. Dabar, būdama visateisė narė, Ukraina taip pat galės per mechanizmą siųsti pagalbą, kai kita šalis patirs krizę.

  ES taip pat skiria dar 55 mln. eurų[1] humanitarinei pagalbai Ukrainai, kurie papildo 145 mln. eurų, jau skirtų anksčiau šiais metais. Šios naujos humanitarinės pagalbos lėšos bus skirtos pasirengti kitai žiemai.

  [1] . Šis asignavimas yra Europos Komisijos bendrų įsipareigojimų dalis ir dar turi būti patvirtintas biudžeto valdymo institucijos.

  Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija

Skip to content