• Naujienos
 • Europos Sąjunga pratęsia prekybos paramą Ukrainai dar vieniems metams

  Importo muitų ir kvotų taikymo sustabdymas Ukrainos eksportui į Europos Sąjungą bus pratęstas dar vieniems metams po to, kai šiandien tam pritarė ES Taryba ir balandžio 23 d. nubalsavo Europos Parlamentas. Tai daroma laikantis ES įsipareigojimo remti Ukrainą tol, kol reikės.

  Šios vadinamosios autonominės prekybos priemonės taikomos nuo 2022 m. birželio mėn. ir yra vienas iš pagrindinių ES paramos Ukrainai ramsčių, nes palaiko šalies ekonomiką, suteikiant galimybę prekėms patekti į ES rinką.

  Šiomis priemonėmis taip pat atsižvelgiama į ES suinteresuotųjų subjektų susirūpinimą ir yra numatytas sustiprintas apsaugos mechanizmas. Tai suteikia galimybę imtis skubių taisomųjų veiksmų, jei labai sutrikdoma ES rinka arba vienos ar daugiau valstybių narių rinkos. Be to, skubaus sustabdymo mechanizmas taikomas kiaušiniams, paukštienai, cukrui, avižoms, kukurūzams, kruopoms ir medui, kuris bus automatiškai aktyvuotas, jei importo apimtis pasieks vidutinį metinį importą, užregistruotą nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d.

  Autonominės prekybos priemonės įsigalios birželio 6 d. ir galios iki 2025 m. birželio 5 d.

  Europos Komisijos pirmininkės vykdomasis pavaduotojas ir už prekybą atsakingas Europos Komisijos narys Valdis Dombrovskis sakė: „Atsižvelgiant į Rusijos neišprovokuotos agresijos karo niokojimus, šios atnaujintos autonominės prekybos priemonės yra gyvybiškai svarbi parama Ukrainos ekonomikai. Jomis bus užtikrinta, kad Ukrainos prekės būtų toliau gabenamos, kartu atsižvelgiant į ES žemės ūkio maisto produktų sektoriui susirūpinimą keliančius klausimus. Dėl pajamų, gaunamų iš Ukrainos eksporto į ES ir per ją, Ukraina turės daugiau finansinių išteklių šiam karui laimėti ir galės po jo atsigauti.“

  Daugiau informacijos:

  Visas pranešimas spaudai (anglų k.)

Skip to content