• Naujienos
 • Tarybos posėdyje aptartos Užimtumo tarnybos paslaugos darbdaviams

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos posėdyje svečiavosi Tautvydas Bielozarevičius, Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento direktorius. Tarybos posėdyje buvo pristatytos ir aptartos Užimtumo tarnybos teikiamos paslaugos darbdaviams, diskutuota užimtumo skatinimo klausimais.

  Užimtumo tarnyba kviečia bendradarbiauti ir naudotis teikiamomis paslaugomis, kurios visos teikiamos nemokamai.

  Užimtumo tarnybos elektroninėmis paslaugomis  darbdaviai gali naudotis savo darbo vietoje. Tam reikia paskirti kontaktinį įmonės atstovą ir jam bus suteikta teisė prisijungti prie Užimtumo tarnybos informacinės sistemos ir naudotis elektroninėmis paslaugomis darbdaviams: galimybe registruoti laisvas darbo vietas, stebėti jų užpildymo procesą; matyti pasirašytas aktyvios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo ir finansavimo sutartis bei teikti jų finansavimo dokumentus; tvarkyti Jūsų įvestą informaciją; gauti informaciją apie skyriuje organizuojamus renginius ir dalyvauti juose; atsakyti į darbdavių apklausos anketų klausimus ir kt. Daugiau informacijos ir elektroninių paslaugų naudojimo patarimų rasite čia.

  Ieškant naujų darbuotojų Užimtumo tarnyba siūlo registruoti laisvas darbo vietas Užimtumo tarnyboje, nes tai galimybė skelbti darbuotojų paiešką didžiausiame šalyje portale www.uzt.lt bei Europos darbo mobilumo portale, matyti kandidatų CV, išsisaugoti juos ir bendrauti su tinkamais kandidatais tiesiogiai, organizuoti darbuotojų atranką, atsižvelgiant į keliamus kvalifikacinius reikalavimus, Užimtumo tarnyboje arba Jūsų įmonėje.

  Įdarbinant Užimtumo tarnyboje registruotus darbo ieškančius asmenis siūloma dalyvauti remiamojo įdarbinimo priemonėse ir gauti darbuotojų darbo užmokesčio subsidiją, jei darbinate darbo rinkoje papildomai remiamą asmenį bei dalyvauti paramos judumui priemonėje ir susigrąžinti Jūsų patirtas bedarbių kelionės į darbo vietą ir atgal išlaidas.

  Užimtumo tarnyba siūlo pasinaudoti tinkamų darbuotojų, išmanančių įmonės technologinius įrengimus ir darbo aplinką, rengimo galimybėmis. Profesinis mokymas – pasirašydami Trišalę sutartį darbdaviai gali dalyvauti būsimo darbuotojo profesinio mokymo procese. Daugiau informacijos rasite čia. Įdarbinimas pagal pameistrystės darbo sutartį – profesinio mokymo forma, kai  su asmeniu sudaroma pameistrystės darbo sutartis ir teorinis profesinis mokymas pagal parengtą mokymo programą vykdomas darbdavio arba profesinio mokymo teikėjo, o praktinė profesinio mokymo dalis vykdoma tiesiogiai darbo vietoje. Išsamesnė informacija čia.

  Planuojantiems plėsti verslą ir kurti naujas darbo vietas, Užimtumo tarnyba siūlo vykdyti paramos darbo vietoms steigti priemones: darbo vietų steigimo (pritaikymo) subsidijavimas ir vietinių užimtumo iniciatyvų projektų įgyvendinimas.

  Pagalba darbdaviams Lietuvoje paskelbto karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu:

  • darbo užmokesčio subsidija darbuotojams, kuriems ekstremalios situacijos ir (ar) karantino laikotarpiu yra paskelbta prastova Lietuvos Respublikos darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju. Visa informacija apie šią subsidiją https://uzt.lt/subsidijos-darbdaviams-prastovu-laikotarpiu-2/;
  • darbo užmokesčio subsidija už po prastovų į darbą sugrįžusius prastovose subsidijuotus darbuotojus arba, jei darbdavys yra įtrauktas į Valstybinės mokesčių inspekcijos nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą. Daugiau informacijos apie šią subsidiją https://uzt.lt/subsidijos-darbdaviams2/.

   

  Paslaugų darbdaviams specialistai informuoja ir konsultuoja subsidijų už karo prievolininkus, užsieniečių įdarbinimo, grupės darbuotojų atleidimo klausimais. Visą informaciją galite rasti  čia arba kreiptis į artimiausią Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento padalinį (karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu vizitas iš anksto derinamas telefonu), konsultuotis tel. 1883 arba el. paštu info@uzt.lt

Skip to content