• Naujienos
 • Investicijų forumas ir verslininkų susitikimai Zaporožėje

  Regioninės plėtros departamento prie VRM Kauno apskrities skyrius ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, skatindami Lietuvos ir Ukrainos verslo plėtrą, kviečia Lietuvos įmones dalyvauti tarptautiniame investicijų forume „Gyvenamojo-komunalinio ūkio modernizavimas, valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas“. Renginys vyks rugsėjo 11-14 d. Zaporožėje (Ukraina). Forumo metu vyks tokie renginiai:

  • specializuota paroda „Ekotechnologijos. Alternatyvioji energetika 2012“;

  • specializuota statybos technologijų ir medžiagų paroda „Namų statyba. Ruduo“;

  • perspektyvių Zaporožės srities investicinių projektų ir verslo planų pristatymas;

  • apskritojo stalo diskusija su valdžios atstovais, potencialiais investuotojais, mokslo ir verslo atstovais, tiesiogiai susijusiais su gyvenamojo-komunalinio ūkio modernizavimu;

  • Kauno regiono ir Zaporožės srities bendradarbiavimo sutarties pasirašymas;

  • pramonės įmonių lankymas, susitikimai ir derybos su potencialiais verslo partneriais.

  Tuo pačiu metu vyks parodos:

  • specializuota vandentiekio įrenginių ir technologijų paroda „Akva Mir“;

  • specializuota energetikos, automatikos, elektros įrenginių paroda „Energija“.

  Tai puiki proga Lietuvos įmonėms vienu metu ir vienoje vietoje susitikti tiek su Zaporožės verslo, tiek ir su valdžios atstovais, o tai yra labai svarbu plėtojant verslo ryšius Ukrainoje.

  Įmones, turinčias verslo interesų Zaporožės srityje ir ketinančias dalyvauti minėtuose renginiuose, prašome rusų kalba užpildytą dalyvio anketą siųsti el. paštu cylikas@chamber.lt
  iki birželio 12 d. Daugiau informacijos Jums suteiks tarptautinių ryšių vadybininkas Edmundas Cylikas, tel. (8 37) 201491.

  Apie Zaporožės sritį

  Zaporožės sritis yra Ukrainos pietryčiuose, ribojasi su Chersono, Dnepropetrovsko, Donecko sritimis ir Azovo jūra. 2010 m. srities teritorijoje gyveno 1,8 mln. gyventojų.

  Pagrindinės Zaporožės srities ūkio šakos yra juodoji ir spalvotoji metalurgija, mašinų gamyba (įskaitant elektrotechniką, aviacijos pramonę, automobilių gamybą), energetika (veikia didžiausia Europoje AE), chemijos ir naftos chemijos pramonė, maisto ir lengvoji pramonė, vaistų gamyba, žemės ūkis.

  Kiekvienais metais Zaporožės sritis pritraukia vis daugiau užsienio investicijų. Daugiausiai yra investavusios Kipro, Švedijos, Pietų Korėjos įmonės. Užsieniečiai investuoja į maisto produktų gamybą, mašinų gamybą, metalurgiją, prekybą.

  Regione veikia daugiau kaip 160 stambių pramonės įmonių, dauguma jų gerai žinomos visame pasaulyje. Tai „Zaporožstal“ (plienas ir ketus), „Dneprospecstal“ (specialus plienas), Motor Sich (lėktuvų ir sraigtasparnių varikliai), „Iveco-Motor Sich“, „ZAZ“ (automobiliai ir jų dalys), „Ukrainskij grafit“ (grafito elektrodai), „AzMOl“ (tepalai ir alyvos), „Selena“ ir „Elegant“ (drabužių siuvimas), „Slavutich“ (alaus gamyba). Zaporožės srityje pagaminama 25-28 proc. visos Ukrainos elektros energijos.

  Zaporožės sritis – daugiausiai žemės ūkio produkcijos užauginantis Ukrainos regionas. Veikia 331 privati žemės ūkio bendrovė, 135 kooperatyvai, 162 privačios įmonės, 2339 fermerių ūkiai. Šioms organizacijoms priklauso 78 proc. žemės ūkio paskirties žemės. Kuriama žemės ūkio rinkos infrastruktūra, veikia 21 prekybos namai.

  Dominuoja augalininkystė. Didžiausius plotus užima grūdinės kultūros ir saulėgrąžos. Planuojama kiaulininkystės ir paukštininkystės plėtra. Zaporožės srityje dirba 546 maisto pramonės įmonės. Dauguma jų yra mažos ir vidutinės ir tenkina vietinius vartojimo poreikius. Bet yra ir stambių kombinatų, gerai žinomų Ukrainoje ir už jos ribų.

  Zaporožės srityje veikia automobilinių kelių, geležinkelių ir vandens transporto sistema.

  Pagarbiai,

  Rita Baidokaitė

  Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai

  www.chamber.lt
  , www.paramaverslui.eu

Skip to content