• Naujienos
  • Svarstomos galimybės į universitetinių ir koleginių studijų programas įtraukti viešųjų pirkimų temas ar rengti šios srities specialistus

    Siekiant gerinti viešųjų pirkimų specialistų profesionalumą, svarstomos galimybės į universitetinių ir koleginių studijų programas įtraukti viešųjų pirkimų temas ar rengti šios srities specialistus. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šia tema vyko diskusija  su aukštųjų  mokyklų atstovais.

    „Šiuo metu viešųjų pirkimų specialistams atnaujinti ir gilinti žinias padeda Viešųjų pirkimų tarnyba bei privačios mokymo įstaigos. Tačiau būtent aukštųjų mokyklų įsitraukimas į viešųjų pirkimų specialistų rengimą leistų užtikrinti nuoseklesnes žinias ir darbo praktikoje reikalingus įgūdžius“, – teigė už viešųjų pirkimų sritį atsakinga viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

    Viešieji pirkimai yra svarbūs teikiant kokybiškas paslaugas visuomenei, todėl tikslinga nuolat tobulinti ne tik sistemas, per kurias atliekami pirkimai, bet ir kelti specialistų kompetencijas. Viešųjų pirkimų specialistas turi išmanyti ne tik viešųjų pirkimų teisę, bet ir gebėti organizuoti žaliuosius, inovatyvius, socialiai atsakingo pobūdžio pirkimus, vesti rinkos dalyvių konsultacijas, derybas, turėti projektų valdymo, komandinio darbo ir kitų įgūdžių.

    Susitikimo metu su aukštosiomis mokyklomis susitarta toliau bendradarbiauti sprendžiant viešųjų pirkimų specialistų rengimo klausimus.

    Europos Komisija (EK) viešųjų pirkimų profesionalumo stiprinimą laiko viena iš šešių esminių viešųjų pirkimų politikos prioritetų. EK skaičiavimu, išsprendus su viešųjų pirkimų profesionalumu susijusias problemas ekonominė nauda galėtų pasiekti daugiau kaip 80 mlrd. eurų. Siekdama Lietuvos viešųjų pirkimų sistemos profesionalumo, 2019 m. Vyriausybė patvirtino Viešųjų pirkimų profesionalumo stiprinimo planą, pagal kurį numatoma parengti rekomenduojamas pirkimų specialistų mokymo programas ir nuotolinio mokymo modulius.

    Valstybės kontrolės 2018 m. viešųjų pirkimų sistemos funkcionavimo audito ataskaitoje pateiktais duomenimis, beveik pusei (47 proc.) Lietuvos  perkančiųjų organizacijų trūksta viešųjų pirkimų specialistų, turinčių įgūdžių ir kompetencijos tinkamai atlikti viešuosius pirkimus.

    Aukštos kompetencijos viešųjų pirkimų specialistų poreikį darbo rinkoje dar labiau padidins Vyriausybės planuojama centralizuotų viešųjų pirkimų plėtra. Vien centrinė perkančioji organizacija CPO LT numato per artimiausius kelerius metus įdarbinti apie 150 viešųjų pirkimų specialistų. CPO LT, siekdama paskatinti susidomėjimą šiuo profesiniu keliu, ketina sudaryti galimybes studentams įgyti praktinių įgūdžių savo įstaigoje, o gabiausiems– skirti iki 2500 eurų per metus stipendijas.

    LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Skip to content