• Naujienos
 • Svarbi SAM informacija dėl saviizoliacijos tvarkos ir respiratorių nuo sausio 17 d.

  Nuo pirmadienio, sausio 17 d., iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).

  Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliacija bus taikoma tik tuo atveju, jeigu jie su sergančiu asmeniu buvo uždaroje patalpoje ilgiau nei keturias valandas ir kontaktavo mažesniu nei metro atstumu. Šių sąlytį turėjusių asmenų sąrašą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) turės pateikti darbdaviai.

  Izoliuotis nereikės ir socialinėje aplinkoje ar mažesnės trukmės arba per didesnį atstumą kontaktą turėjusiems gyventojams, tačiau jiems bus rekomenduojama pereiti prie nuotolinio darbo ir tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.

  SAM patikslina, kad nuostata dėl izoliacijos darbo aplinkoje turėtų būti taikoma itin išskirtiniais atvejais, pvz. ji turėtų būti taikoma išskirtiniais atvejais esant itin didelei rizikai (pvz. policijos, greitosios ekipažas, sėdintis automobilyje ar pan.).

  Svarbu organizuojant darbą užtikrinti maksimalų atstumų išlaikymą, srautų valdymą, kaukių dėvėjimą ir pan. Bet kuriuo atveju, dėl izoliuojamų asmenų sąrašo (t. y. asmenų, atitinkančių nustatytus kriterijus) sprendžia darbdavys, geriausiai žinantis visas darbo organizavimo aplinkybes.

  Atkreipiame dėmesį, kad jei kontakto pobūdis darbe neatitinka visų trijų sąlygų (kontaktas 4 val IR 1 m atstumu IR uždaroje erdvėje) – izoliacija netaikoma, rekomenduojama testuotis nustatytu dažnumu.

  Dėl galimybių paso vaikams nuo 12m.

  Vyriausybės sprendimu iki kovo 1 d. atidedama sąlyga vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų amžiaus turėti Galimybių pasą, norint patekti į prekybos, paslaugų ir pramogų vietas. Šio sprendimo tikslas – suteikti daugiau laiko vaikams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos. Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į sparčiai plintančią koronaviruso Omikron atmainą, ragina tėvus neatidėlioti atžalų vakcinacijos ir kuo greičiau užtikrinti jiems apsaugą nuo šios klastingos ligos.

  Dėl privalomų respiratorių dėvėjimo viešojo maitinimo įmonėse, jei jose vyksta muzikos renginiai.

  Informuojame, kad nuo sausio 17 d. ne mažesnio nei FFP2 lygio respiratorių  dėvėjimas privalomas uždarose erdvėse kino teatruose ir kino klubuse,  profesionaliojo scenos meno įstaigose, kituose komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

  Viešojo maitinimo įstaigoms reikalavimai nesikeičia, t.y. viešojo maitinimo uždarose patalpose, kai lankytojai nesėdi prie stalų, jie privalo dėvėti medicinines veido laukes arba respiratorius, kurie priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Kaukes privalo dėvėti ir viešojo maitinimo įstaigos persinalas, aptarnaujantis lankytojus.

  SAM informacija

   

Skip to content