• Naujienos
 • Susitikime su LR Prezidentu aptartos mokestinės ir šešėlio mažinimo iniciatyvos

  Balandžio 27 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) prezidentas Rimas Varkulevičius dalyvavo nuotoliniame susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda bei kitų asocijuotų verslo struktūrų vadovais. Susitikime LPPARA prezidentas išsakė palaikymą LR Prezidento iniciatyvoms mokesčių, biudžeto korekcijų ir šešėlio mažinimo srityse bei pateikė verslui aktualių rekomendacijų.

  Susitikime R. Varkulevičius išsakė palaikymą Prezidento iniciatyvai mokesčių administravimo srityje – pokyčiams, kuriais būtų siekiama atsisakyti galimybės keisti mokesčius, nesant ypatingų priežasčių, skubiai (pvz., priimant biudžetą ir nesilaikant bent 6 mėn. laikotarpio prisitaikymui).

  Vis dėlto LPPAR bendruomenė atkreipia dėmesį, kad ši iniciatyva turėtų apimti ir poįstatyminius aktus, kuriais reguliuojami mokesčių dydžiai ir sąlygos, įskaitant tokias situacijas kaip savivaldybės infrastruktūros mokesčiai.

  Atsižvelgiant į LPPAR narių pasiūlymus, LR Prezidentui buvo išsakyta nuomonė, kad koreguojant 2021 m. biudžetą, būtina atsižvelgti į pandemijos pasekmes labiausiai nukentėjusioms įmonėms ar jų sektoriams, bei skirti pakankamai lėšų darbuotojų sugrąžinimui į jų paliktas darbo vietas. LR Prezidentui LPPAR atstovai taip pat priminė kitas finansines ir mokestinių lengvatų priemones, galėsiančias prisidėti prie  verslo konkurencingumo užtikrinimo.

  Susitikime taip pat buvo aptarta prasidėjusi plati ekspertinė diskusija dėl mokestinių pokyčių, kurią organizuoja LR Finansų ministerija. LPPARA kartu su kitomis asocijuotomis verslo organizacijomis yra pateikusi siūlymą dėl 0% pelno mokesčio tarifo reinvestuojamam pelnui, kas skatintų verslą investuoti į modernias gamybos technologijas ir kitus konkurencingumą didinančius sprendimus, mažintų administracinę naštą ir didintų Lietuvos investicinį patrauklumą.

  Mokesčių srityje su LR Prezidentu buvo aptarti ir kiti LPPAR bendruomenės nariams aktualūs klausimai bei siūlymai:  dėl lengvatų ūkininkams peržiūros, savarankiškai į trečią pakopą investuojančių darbuotojų apmokestinimo, nevienodo darbdavių socialinių iniciatyvų ir darbuotojų naudos traktavimo ir apmokestinimo, apyvartinių taršos leidimų situacijos problematikos, SGD terminalo mokesčių dedamosios, lengvatų MTEP, lengvatinio PVM tarifo keleivių vežimo veiklai, spausdintiems leidiniams, apgyvendinimo paslaugoms ir viešajam maitinimui.

  Posėdyje su LR Prezidentu taip pat buvo aptartas ir šešėlio mažinimo aspektas. LPPARA nuomone, pastarojo meto šešėlis daugiausiai atsiranda dėl neteisėto prekių įvežimo ir tarptautiniu mastu organizuojamo PVM grobstymo, dėl ko kenčia sąžiningai veikiančių įmonių konkurencingumas. R. Varkulevičius priminė G. Nausėdai, kad įmonių veiklos konkurencingumui taip pat kenkia viešųjų pirkimų įstatymo trūkumai (mažiausios kainos principas) bei valstybės tarnautojų kompetencija.

   

  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka/Robertas Dačkus

   

Skip to content