• Naujienos
 • Susitikime su Ekonomikos ir inovacijų viceministre E. Kuročkina aptarti aktualūs klausimai verslui

  Rugpjūčio 31 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų viceministre Erika Kuročkina ir Ministerijos patarėju Aurimu Antanaičiu.

  Prezidentas Zigmantas Dargevičius sakė, kad „Verslas nuolat susiduria su kintančia verslo aplinka, turi konkuruoti tarptautinėse rinkose, didelę įtaką turi geopolitiniai iššūkiai, politiniai sprendimai, teisėkūra ir pokyčiai juose“ bei įvardino pagrindinius iššūkius: kapitalo trūkumą, paskolų palūkanų dydį, eksporto lėtėjimą bei tarptautinių rinkų, su kuriomis dirba Lietuvos įmonės, lėtėjimą, konkurenciją su aplinkinėmis šalimis, naujų eksporto rinkų paiešką, įvažiuojamo turizmo skatinimą, darbuotojų trūkumą.

  Ministerijos atstovai pristatė finansinius instrumentus, priemones verslo plėtrai bei konkurencingumui  (Pristatymą rasite ČIA)

  Diskusijoje kalbėta apie galimybes Lietuvos įmonėms dalyvauti Ukrainos atstatomuose darbuose, draudimo garantijas įmonėms, kurios dirba su Ukraina, reinvestuojamo pelno neapmokestinimo galimybes, didelių įmonių įtraukimą į paramos priemones, viešųjų pirkimų sistemos gerinimą, perteklinių reikalavimų atsisakymą, darbuotojų trūkimą ir migracijos procesų greitinimą, turizmo skatinimą, infrastruktūros ir užstatymo valstybinėje žemėje mokesčius, eksporto skatinimą, prekinio kredito sistemos sukūrimą, pakuočių atliekų tvarkymo mokestį, problemas, kurios sukėlė aukštos fiksuotas elektros ir dujų kainas sutartyse su nepriklausomais energijos tiekėjais ir kitais klausimais.

  Antroji viceministrės ir patarėjo vizito dalis buvo skirta susitikimui su Kauno verslo moterų tinklo taryba ir narėmis. Susitikimas vyko UAB „Aconitum“. Kauno VMT vadovė Irma Kvedarienė džiaugėsi, kad su viceministre užsimezgęs bendradarbiavimas per Lietuvos VMT penkiolikos metų konferenciją tęsiasi prie apskritojo stalo nagrinėjant verslui rūpimus klausimus: medicininio turizmo plėtrą, įmonių perkėlimo iš ES į Lietuvą problemas, eksporto vystymą ir moterų verslumo skatinimą.

  Sutarta toliau bendradarbiauti verslui rūpimais klausimais.

Skip to content