• Naujienos
 • Susitikime su ekonomikos ir inovacijų ministru aptarta galimybė kurti dar vieną pagalbos priemonę turizmo sektoriui

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, kartu LPPAR asociacijos prezidentu Rimu Varkulevičiumi, Panevėžio PPAR prezidentu Sigitu Gailiūnu ir LPPAR asociacijos generaline direktore Giedre Ražinskiene, dalyvavo susitikime su ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi. Susitikimo metu buvo aptarti verslui ir Rūmams aktualūs klausimai, tarp jų –  situacija turizmo sektoriuje dėl Covid-19 pandemijos, besibaigiančios priemonės verslui – dalinis nuomos mokesčio ir paskolų palūkanų kompensavimas, Enterprise Europe Network veikla bei eksporto skatinimas. Ekonomikos ir inovacijų ministro nuomone, tarp jau numatytų priemonių, kaip padėti turizmo sektoriui, galima svarstyti dar vieną, kuri itin aktuali didžiųjų miestų viešbučiams – turistų stokojantiems konferencinio verslo viešbučiams kompensuoti komunalinius mokesčius.

  Ministras R. Sinkevičius teigė apgailestaujantis, kad pandemija stipriai paveikė turizmo sektorių, ministerija siekia visais įmanomais būdais padėti, kurdama pagalbos priemones, orientuotas būtent į nuostolius skaičiuojantį turizmo sektorių. Ministerijos nuomone viena iš paskutinių pasiteisinusių priemonių – atostogos medikams. Šios priemonės galutiniai naudos gavėjai ne tik poilsiu pasinaudoję medicinos darbuotojai, bet viešbučiai, SPA centrai, sodybos ar kitas turizmo paslaugas teikiančios įstaigos. Panašiu principu ruošiamasi ir kitai priemonei – atostogoms pedagogams, kurios idėjai pritarta Vyriausybėje, ir kuri dar tik bus rengiama. Tačiau suprasdami, kad sunkumų patiria ir didžiųjų miestų viešbučiai, orientuoti į konferencinį turizmą, ministerija žada ieškoti galimybių, kaip kompensuoti komunalinius mokesčius, kad tokio tipo apgyvendinimo įstaigos šaltuoju periodu, kai sąskaitos išauga, galėtų išgyventi. Šį klausimą išdiskutuoti Turizmo verslo krizės valdymo grupėje pavesta viceministrei Vitalijai Jankauskaitei-Milčiuvienei, atsakingai už turizmo sektorių. Būtina atlikti analizę, koks būtų lėšų poreikis, ir kaip turėtų veikti priemonė, kad pagalbą gautų tos apgyvendinimo įstaigos, kurios neturi galimybių pasinaudoti kitomis priemonėmis.

  Susitikimo metu verslo atstovai taip pat iškėlė klausimą dėl besibaigiančių paskolų palūkanų „atostogų“ verslui, todėl ministro sprendimu, spalio pradžioje bus organizuojamas susitikimas su verslo asociacijomis ir finansų sektoriaus atstovais dėl artimiausios ateities perspektyvų.

  Trečiadienį vykusiame susitikime, be prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovų, taip pat dalyvavo ekonomikos ir inovacijų viceministrai Jekaterina Rojaka, Marius Skuodis, viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė, atsakinga už turizmo sektorių bei ministro patarėjai.

  LR Ekonomijos ir inovacijų ministerijos ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų informacija

  LR Ekonomijos ir inovacijų ministerijos nuotrauka

Skip to content