• Naujienos
 • Susitikimas su šalies Prezidentu

  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, kartu su kitų verslo asociacijų vadovais, dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.

  Konferencinio skambučio metu aptartos priemonės, švelninančios koronaviruso ligos (COVID-19) pasekmes ekonomikai, taip pat galimybės jas tobulinti bei paraginta siekti, kad po pandemijos Lietuva būtų dar stipresnė ir konkurencingesnė.

  „Praėjus mėnesiui nuo karantino pradžios verslą pasiekė tik nedidelė numatytų paramos lėšų dalis. Procesai turi vykti sparčiau, valstybės parama ir likvidumo pagalba privalo kuo skubiau pasiekti įmonių sąskaitas – tik tokiu būdu išsaugosime tiek įmones, tiek ir darbo vietas jose“, – sakė šalies vadovas.

   

  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka. Nuotraukos autorius Robertas Dačkus.

  Pokalbio metu taip pat buvo aptartos finansinių išteklių sutelkimo iniciatyvos, tokios kaip valstybinis paramos fondas, tiesioginis skolinimas sąskaitoms apmokėti ir galimybės ateityje jas plėtoti iki iki verslą finansuojančios institucijos.

  Šalies vadovas kalbėdamas su asociacijų vadovais akcentavo atsakingo požiūrio į darbų saugą karantino sąlygomis svarbą. Pasak Prezidento, karantino sąlygos toliau gali būti švelninamos tik pamatuotai ir labai atsargiai.

  „Pastarųjų dienų įvykiai rodo, ką aptariau ir su profesinių sąjungų atstovais, kad būtinas darbo saugos standartas, kuris ne tik garantuotų darbuotojų saugą, bet ir užtikrintų verslo organizacijų veiklos tęstinumą, galiausiai – sudarytų sąlygas tolesniam karantino švelninimui“, – sakė Prezidentas.

  Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad valstybės institucijos kartu su verslo organizacijomis jau dabar turi ieškoti būdų, kaip prisitaikyti prie COVID-19 sukeltų pokyčių bei didinti tarptautinį konkurencingumą.

  „Krizę turime vertinti kaip galimybę ir ieškoti būdų, kaip iš jos išeiti stipresniems. Pandemijos sąlygomis gimsta nauji sprendimai, spartėja persikėlimas į skaitmeninę erdvę tiek versle, tiek ir viešajame sektoriuje. Turime identifikuoti, kuriose srityse esame stiprūs, turime potencialo, ir kryptingai ten eiti, įtraukdami visuomenę ir su ja diskutuodami“, – sakė šalies vadovas.

  Prezidento komunikacijos grupės informacija

Skip to content